تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397
کد 63032

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش خاوران برگزار شد

اولین جلسه نشست شورای فرهنگ عمومی بخش خاوران به منظور برگزاری مراسم و برنامه ها به مناسبت هفته فرهنگی در سطح شهر و روستا، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بخشداری خاوران ، اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش خاوران  6 آذر ماه و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید حسین امیری  امام جمعه شهر قیامدشت و با حضور حسن بابایی بخشدار خاوران و سایر اعضاء در محل سالن جلسات بخشداری خاوران  برگزار شد.
در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلین سید حسین امیری امام جمعه شهر قیامدشت در سخنانی ضمن تشکر از بخشدار خاوران جهت تشکیل جلسه اظهار داشتند: تشکیل شورای فرهنگ عمومی در بخش ضرورت دارد و میتوان تمام تصمیمات فرهنگی شهر قیامدشت و روستاهای بخش در آن گرفته شود.
وی افزود: مسئله مهم در جامعه فرهنگ سازی می باشد و باید برخی از فرهنگهای غلط که بین مردم رایج شده است اصلاح گردد و گاهی مسائل فرهنگی  مدیریت نمی شود
امیری امام جمعه قیامدشت در ادامه گفتند:برخی از فرهنگهای غلط در جامعه  جدی گرفته نشود در آینده نزدیک در بین مردم نهادینه خواهد شد.
ایشان در آخر سخنان خود تاکید نمودند: بیشتر این فرهنگهای غلط از کشورهای غربی وارد فرهنگ کشور ما شده است.
حسن بابایی بخشدار خاوران نیز در ادامه جلسه طی سخنانی گفتند :دین اسلام  و انقلاب ایران ماهیت فرهنگی دارد و متاسفانه برخی مواردی فرهنگی که ما در جامعه می بینیم ضد دین و انقلاب در حال حرکت می باشد.
بخشدار خاوران در ادامه افزودند:اگر بخواهیم دستاوردهای انقلاب را بررسی نمایم در بخش خدماتی و مادی موفقیتهایی داشته ایم اما در بخش فرهنگی آنچنان ثمراتی نداشته ایم و باید تلاش کنیم.
ایشان خاطر نشان کردند: بیشتر مشکلات و معضلات جامعه امروزما در بخش فرهنگی می باشد.
حسن بابایی در ادامه افزودند:ساختار تشکیل شورای فرهنگ عمومی مصوبه شورای عالی  انقلاب فرهنگی می باشد و به استانها تکلیف کرده است که حتما در شهرستان و بخشها نیز تشکیل گردد و جایگاه این شورای فرهنگی بر کسی پوشیده نیست و مصوبات آن هم ردیف قوانین اساسی می باشد و بر تمام دستگاهها اجرایی و نهادهای نظامی و انتظامی لازم اجرا است.
وی  در پایان با تاکید بر  منظم بودن جلسات اظهار داشت:سه نفر از شخصیتهای فرهنگی بخش بنا به پیشنهاد امام جمعه محترم قیامدشت و تصویب سایر اعضا به ترکیب شورا فرهنگ عمومی اضافه خواهند شد و همه موضوعات فرهنگی و حتی برنامه های اجتماعی چه از طریق اشخاص، نهادها ،دهیاریها و شهرداری قیامدشت باید در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح گردد و تمام ابعاد آن مراسم بررسی و بعد از تصویب اعضای  شورا فرهنگ عمومی اجرا گردد.
 
شایان ذکر حسین سبحانی مسئول فرهنگی شورای اسلامی شهر قیامدشت در اولین جلسه با تصویب اعضای شورای فرهنگ عمومی بعنوان دبیر این شورا انتخاب شدند.
 
آلبوم تصاویراولین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش خاوران برگزار شد

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 آذر 1397
  • ساعت 01
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 603
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری