تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397
کد 62975

تلاش برای حفظ اراضی منطقه دانش در شهرستان قدس

بخشدار مرکزی قدس ضمن اشاره به تلاش مجموعه بخشداری در جهت حفظ و صیانت از اراضی منطقه دانش و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، از لزوم تخصیص اعتبارات برای تسریع در روند حل مشکلات سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، ماریا سادات رضوی بخشدار مرکزی در ارتباط با وضعیت بخش دانش گفت: دانش دارای جمعیتی حدود ۵ هزار نفر می باشد و پس از بازسازی ساختمان دهیاری دانش و اجرای فعالیت های عمرانی، یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این مدت، استقرار دهیاری در دانش بود.

بخشدار مرکزی شهرستان قدس با اشاره به مشکلات این بخش بیان داشت: یکی از مشکلات مهم این منطقه که حائز اهمیت می باشد، پل شهید تولایی و سولیران است که محل عبور کامیون و همواره مرکز تصادفات و نزاع بوده که معضلات خاص خود را دارد که برای رفع این مشکل، جلساتی با حضور فرماندار شهرستان، معاونت ها و دستگاه های مرتبط انجام شد و در این راستا بازدیدی از منطقه به عمل آمد که به دلیل عدم تعیین تکلیف موضوع نمی توان مجوز الحاق به بافت را اخذ کرد و اقدامی برای رفع آن انجام داد ولی منتظر دستورات بعدی هستیم تا در صورت عدم موافقت، از راه های دیگری برای برطرف شدن این معضل اقدام کنیم.

رضوی با اشاره به اقدامات فرهنگی صورت گرفته خاطر نشان کرد: روستاشهر دانش دارای یک درخت کهنسال و قدیمی است که قرار است زمین قرار گرفته در محدوده آن به عنوان منطقه بوم گردی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به مصارف ارزش افزوده هر یک از بخش های تحت نظارت گفت: برای هر یک از بخش های تابعه، با استفاده از ارزش افزوده به دست آمده همان بخش، اقدام به خرید ساختمان های اداری و آتش نشانی می شود که با توجه به زلزله سال گذشته و سال پرآب و بارانی که درپیش خواهیم داشت با ‌دریافت اعتبارات، بافت های فرسوده هر بخش با ارائه تسهیلات با بهره کم،  بازسازی خواهد شد.

بخشدار مرکزی شهرستان قدس با تأکید بر نظارت در جهت حفظ اراضی منطقه اظهار داشت: در جهت حفظ و صیانت از اراضی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده تعیین شده، نیروهای گشت بخشداری به صورت مداوم در منطقه نظارت داشته تا اقدام غیر قانونی در اراضی کشاورزی صورت نگیرد و بدین منظور با اداره جهاد کشاورزی در تعامل هستیم.

آلبوم تصاویرتلاش برای حفظ اراضی منطقه دانش در شهرستان قدس

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 آذر 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 626
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قدس