تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397
کد 62972

بهره مندی از آب شرب سالم حق طبیعی مردم از جمله روستائیان است

بخشدار رودهن گفت: بهره مندی از آب شرب سالم حق طبیعی و قانونی همه مردم از جمله روسائیان است و در همین راستا پیگیری های فراوانی برای تامین آب شرب بهداشتی برای روستاهای سطح بخش رودهن صورت گرفته است.
"حمیدرضا ذوالفقاری" در جلسه بررسی وضعیت آب شرب روستاهای جنوبی بخش رودهن گفت: متاسفانه روستاهای یلقان دره، نوده، خورین، چشمه ها وعباس آباد فاقد آب شرب سالم و بهداشتی هستند و با توجه به مهاجرت معکوس در این مناطق نیازمند عزمی جدی و برنامه ریزی درست جهت تامین این نیاز اساسی و مهم مردم این مناطق هستیم.

بخشدار رودهن ادامه داد: اکثر اهالی این مناطق برای تهیه آب شرب اقدام به حفر چاه در باغات و منازل خود کردند که هم غیرقانونی است و هم اینکه بهداشتی و سالم نیست. 

وی تصریح کرد:چاه های غیر مجاز در سطح روستاها موجب کاهش و از بین رفتن ذخایر آبی زیر زمینی  می شود و از این رو باید توسط دستگاه های ذیربط پیگیری گردد .

ذوالفقاری با بیان اینکه آبرسانی و تهیه آب سالم و بهداشتی برای روستاها وظیفه قانونی آب و فاضلاب روستایی در شهرستان است گفت: با این وجود برای سرعت بخشیدن به کار وعملیاتی کردن این موضوع از شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران و آبفای رودهن کمک گرفتیم.

بخشدار رودهن  بر همکاری و تعامل مابین دستگاه های اجرایی و دولتی تاکید کرد و افزود: مسئولان حوزه های مختلف در سطح بخش و شهرستان همیشه در تلاش برای رفع مشکلات مردم از جمله زیر ساخت های همچون آب و برق و گازهستند.

ذوالفقاری اظهار داشت: طی دو هفته اخیر نیز جلسه ایی در همین راستا به جهت تامین آب شرب بهداشتی و سالم برای روستاهای وسکاره، آردینه و جورد  در شمال بخش رودهن برگزار شد که رضایت بخش بود و امیدواریم همه روستاهای تابعه بخش رودهن درآینده ایی بسیار نزدیک و با کمک مسئولان مربوطه  از این نعمت بزرگ الهی بهرمند شوند.

 بخشدار رودهن درپایان گفت: با بهره مندی روستاها ازآب شرب سالم و بسته شدن چاه های آب علاوه بر افزایش ذخایرآبی کمک  بزرگی به حفظ محیط زیست خواهد شد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 آذر 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی بخشداری رودهن - استان تهران
  • تعداد بازدید 896