تاریخ : سه شنبه 15 آبان 1397
کد 62070

نشست صمیمی استاندار تهران با نمایندگان کارکنان برگزار شد/ مقیمی: دولت برای کاهش فشار اقتصادی بر معیشت خانواده ها تلاش می کند

استاندار تهران گفت: برای کاهش اثرات منفی تغییرات نرخ ارز در اقتصاد ،تصمیمات خوبی از سوی دولت در بخش های معیشتی خانواده ها اتخاذ شده است.

مرضیه محمدی


محمد حسین مقیمی استاندار تهران، مهرماه سال گذشته مدیریت استان تهران را به عهده گرفت و اکنون یک سال و اندی از زمان حضورش در استانداری تهران می گذرد، همان روزهای نخست حضور وی  طرح ایجاد "شورای نمایندگان کارکنان استانداری" مطرح شد و تا امروز ، نشست صمیمی استاندار با نمایندگان کارکنان استانداری بدون وقفه برگزار شده است.
 
برگزاری این شورا علاوه بر آنکه فضایی صمیمی میان کارکنان با مدیران و در راس آن با استاندار تهران به همراه دارد،موجب شد تا استاندار نیز در جریان جزئیات مسائل و مشکلاتی که کارکنان با آن رو به رو هستند قرار گرفته و در بسیاری از موارد روحیه هم افزایی و نشاط درون سازمانی و رفع مشکلات استانداری تهران محقق شود.

در جلسات این شورا هریک از نمایندگان کارکنان استانداری تهران مسائلی را در موضوعات مختلف رفاهی و معیشتی،راهکارهای ارتقاء سطح کارکنان و در برخی موارد نظرات کارشناسی در خصوص افزایش کارایی ارائه می دهند.
 
عصر امروز 15 آبان ماه نشست استاندار با نمایندگان کارکنان برگزار شد، در فضایی صمیمی هریک از کارکنان به طرح موضوعاتی از جمله ؛افزایش امکان بهره مندی استانداری از نیروهای متخصص و کارشناسان موجود ، افزایش انگیزه و نشاط برای برون رفت از روزمرگی در فضای اداری و طرح ایده های جدید، تلاش برای ارتقاء سلامت کارکنان، ایجاد ساز و کارهایی برای گسترش سطح اطلاع رسانی عملکرد واحدها و معاونت های مختلف و در سطح بالاتر عملکرد دولت و بیان مسائل و مشکلات بودجه ای و هزینه ای پرداختند.
 
استاندار تهران بیش از یک ساعت به سخنان و درخواست های هریک از کارکنان گوش داد، یادداشت برداشت و در مواردی هم با شعیبی مشاور و مدیرکل حوزه استاندار و امامی امین معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری که در جلسه حضور داشتند،به مشورت پرداخت.

مقیمی با اشاره به موضوعات معیشتی و رفاهی که از سوی کارکنان مطرح شد گفت: تغییرات نرخ ارز از ابتدای سال 97 وضعیت اقتصادی را در سطوح مختلف تحت تاثیر قرار داد و استانداری تهران نیز در زمینه بودجه و هزینه ها متاثر شد.
 
وی افزود: برای کاهش اثرات منفی تغییرات نرخ ارز در اقتصاد ،تصمیمات خوبی از سوی دولت در بخش های معیشتی خانواده ها از جمله افزایش حقوق بازنشستگان و معلمان اتخاذ شده است.

استاندار تهران در پایان با بیان اینکه دولت با منابع موجود و با سختی هزینه دستگاه ها را تامین می کند تصریح کرد: با همه این مشکلات بر اساس مصوبه جدید دولت، کارکنان رسمی، پیمانی، کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری‌بگیران که حقوق آنها ماهانه کمتر از ۳ میلیون تومان است، جبرانی خواهند گرفت  این موضوع اثر مثبتی در معیشت خانوارها به دنبال خواهد داشت.
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 آبان 1397
  • ساعت 16
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 109