تاریخ : سه شنبه 15 آبان 1397
کد 62059

خراسانی: خط تولید شبانه شرکت های خودروسازی برای نوسازی تاکسی های فرسوده/ نیاز استان تهران به سهم 50 درصدی از طرح نوسازی خودروهای سنگین

جلسه رسیدگی به روند اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری،تاکسی و خودروهای سنگین در استان تهران به ریاست استاندار و با حضور مسئولان عمرانی و شهری استانداری و جمعی از مدیران شهرداری تهران برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، در این جلسه موضوع اجرای طرح نوسازی خودروهای سنگین،کامیونت،اتوبوس شهری و بین شهری و کشنده در دستور کار قرار گرفت.
 
علی اکبر خراسانی مدیرکل دفتر فنی،عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران در خصوص موضوعات مطرح شده و مصوبات این جلسه گفت: با توجه به بخشنامه ها و دستورالعمل های دولت در مورد نوسازی ناوگان خودروهای سنگین و اتوبوس در استان تهران پیگیری های متعددی انجام شده است .

وی افزود: در این جلسه برخی شرکت های خودروسازی از گشایش LC و اعتبارات برای دستیابی به قطعات خودروهای سنگین خبر دادند و برخی شرکت ها نیز به دلیل بدهی بانکی در گشایش اعتبارات با مشکل مواجه شده اند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری با بیان اینکه تا پایان سال 97 قرار است طرح نوسازی ناوگان خودروهای سنگین و دیزلی در استان تهران به طور کامل اجرا شود تصریح کرد: در طرح کشوری قرار است 19 هزار اتوبوس گازسوز شهری،9 هزار اتوبوس بین شهری،120 هزار کامیون و کشنده،6  هزار کامیونت و 48500 دستگاه مینی بوس در طرح نوسازی از رده خارج و نوسازی شوند.

به گفته خراسانی؛ با توجه به حجم جمعیت و میزان تولید آلایندگی خودروها در تهران ،هدف ما اختصاص 50 درصد از سهمیه نوسازی ناوگان خودروهای سنگین به استان تهران است.

وی عنوان کرد: بسیاری از کامیون های فرسوده که اجازه اخذ بارنامه ندارند و نمی توانند در خطوط بین شهری فعالیت کنند،به طور شبانه در سطح شهر تهران اقدام به جابجایی مصالح ساختمانی می کنند.
 
خراسانی به تصمیمات اتخاذ شده و پیگیری های انجام شده برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران نیز اشاره کرد و گفت: تا پایان سال 98 ،27 هزار تاکسی فرسوده در تهران وجود خواهد داشت و نیاز است تا خودروسازها سهم بیشتری به نوسازی تاکسی ها اختصاص دهند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری تاکید کرد: از ابتدای سال 97 تاکنون فقط حدود 600 دستگاه تاکسی در تهران نوسازی شده است که عدد قابل ملاحظه ای نیست و نیاز است خودروسازها همکاری بیشتری در این بخش داشته باشند.

وی در پایان گفت: در این جلسه با نظر استاندار تهران و هماهنگی انجام شده مقرر شد یکی از شرکت های خودروسازی خط تولید و ویژه شبانه ای برای تاکسی ها در نظر بگیرد تا به سرعت شاهد ورود تاکسی های جدید و نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی ها باشیم.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 آبان 1397
  • ساعت 14
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 77