تاریخ : سه شنبه 15 آبان 1397
کد 62026

استاندار تهران: قوانين براي برخورد با ورود كالاهاي قاچاق و خارج از شبكه، به روز شود

استاندار تهران در كميسيون ميارزه با قاچاق كالا و ارز گفت:پيشنهاد به روز شدن قوانين براي اتخاذ تصميمات قانوني در برخورد با ورود كالاهاي خارج از شبكه و قاچاق به دستگاه قضا ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان تهران صبح امروز ١٥ آبان ماه به رياست محمدحسين مقيمي استاندار تهران و با حضور شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری و سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی، محمدي دبير كميسيون و مديران دستگاه هاي استاني عضو كميسيون برگزار شد.

طرح موضوع مبارزه با قاچاق لوازم آرايشي و بهداشتي و كالاهاي سلامت محور پزشكي در دستور كار كميسيون قرار گرفت.

استاندار تهران با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص خرده فروشي كالاهاي تقلبي و خارج از شبكه و قاچاق لوازم آرايشي و بهداشتي و دارو گفت: مبارزه با كالاي قاچاق با ورود حوزه قضايي است و پس از شناسايي به محاكم قضايي معرفي و كالا از عرصه توزيع خارج مي شود.

وي افزود: توزيع و فروش دارو طبق قانون فقط به عهده داروخانه است و فروش دارو در غير از داروخانه حكم كالاي قاچاق و خارج از شبكه دارد و بايد برخورد جدي شود.

مقيمي ادامه داد:اطلاعات شبكه ها و افراد وارد كننده كالاهاي آرايشي و بهداشتي قاچاق قابل شناسايي است و دستگاه ها با جديت و هماهنگ وارد شوند.

استاندار تهران گفت: پيشنهاد به روز شدن قوانين براي اتخاذ تصميمات قانوني در برخورد با ورود كالاهاي خارج از شبكه و قاچاق به دستگاه قضا ارائه خواهد شد.

در اين جلسه پيشنهاد كاهش تعرفه واردات قانوني براي ايجاد امكان رقابت و به صرفه نبودن ورود كالا از مسير هاي غير قانوني مطرح شد.

استاندار تهران با اشاره به پيشنهاد ارائه شده عنوان كرد: توليد و صادرات در كشور با موضوع قيمت تمام شده مرتبط است و صدور به موقع مجوزها و كاهش بروكراسي براي آنها كه سرمايه گذار واقعي هستند در كاهش قيمت نهايي كالاها مؤثر است.

مقيمي تصريح كرد:تعرفه ١٠ درصد ورود كالاها در مقايسه با هزينه هايي كه تأخير در صدور مجوز براي سرمايه گذار واقعي تحميل مي شود ناچيز است.

وي تأكيد كرد: كارها و مسئوليت ها بايد در وقت خود توسط مديران و كارشناسان دستگاه ها انجام شود.

استاندار تهران در پايان با اشاره به نقش مهم كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز و تعزيرات گفت: افراد دلسوز در برخورد با كالاي قاچاق وارد شوند تا بتوانيم با رويكرد بازدارندگي ريشه قاچاق را از بين ببريم.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 آبان 1397
  • ساعت 11
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 63