تاریخ : سه شنبه 15 آبان 1397
کد 62025

مانور پدافند غير عامل در مدرسه امام محمد تقي (ع) برگزار شد

به مناسبت هفته پدافند غيرعامل و به منظور آشنايي دانش آموزان با مفهوم پدافند غير عامل مانوري با مشاركت دانش آموزان مدرسه امام محمدتقي(ع) محله مرانك آبسرد و آتش نشاني آبسرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري آبسرد،به مناسبت هفته پدافند غيرعامل و به منظور آشنايي دانش آموزان با مفهوم پدافند غير عامل  مانوري با مشاركت دانش آموزان مدرسه امام محمدتقي(ع) محله مرانك آبسرد و آتش نشاني آبسرد برگزار شد.
در اين مانور كه با حضور جهانشاهي معاون سياسي انتظامي فرمانداري دماوند،پورفتحي رئيس آموزش و پرورش،طاهري رئيس هلال احمر شهرستان دماوند،مديران شهر‌ابسرد،امام جمعه آبسرد و حومه، نيروهاي نظامي و انتظامي شهر، و جمعي از مدعوين و در مدرسه امام محمد تقي(ع) برگزار گرديد به دانش آموزان  آموزش داده شد كه چطور ميشود با اجرای مجموعه اي از اقدامات در زمان حوادث غيرمترقبه از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
سيد محمد رفيعي طباطبايي  شهردار آبسرد در حاشيه اين مراسم اظهار داشت: بحث پدافند غیر عامل که از تاکیدات مقام معظم رهبری است باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.
وی افزود: پدافند عامل یعنی ادوات و اقداماتی که در مقابل دشمن بکار گرفته می شود و نیروهای نظامی مسئولیت پدافند عامل را بر عهده دارد.
طباطبايي با بیان اینکه پدافند غیر عامل یعنی اقدامات بازدارنده در مقابل دشمن و يا هرگونه حادثه غير مترقبه گفت: اگر دچار حادثه شديم علاوه بر تمهیدات پدافند عامل  پدافند غیر عامل نیز بکار می گیریم که باعث می شود تلفات کاهش و خسارات کمتر باشد که این مهم در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی است.
شهردار آبسرد اضافه کرد: هدف از پدافند غیر عامل بی اثر کردن حمله دشمن، کاهش خسارت و تلفات است و آموزش آن به جامعه دانش اموزي بهترين گزينه ميباشد.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 آبان 1397
  • ساعت 11
  • توسط شهرداری آبسرد - استان تهران
  • تعداد بازدید 102