تاریخ : دوشنبه 14 آبان 1397
کد 61988

تهران آمادگی کامل انجام ثبت سفارش کالا را دارد

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران گفت : استان تهران 70درصد ثبت سفارش های کشور را انجام می دهد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران با موضوع بررسی مشکلات پسماند در شهرک صنعتی چرمشهر و تخصیص ارز واحدهای تولیدی با حضور مقیمی استاندار، صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت ، معاونین استانداری و مدیران دستگاههای اجرایی بخش خصوصی و دولتی در استانداری تهران برگزار شد.

در این جلسه جعفری مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی چرمشهر گزارشی از وضعیت شهرک و مشکلات بخش پسماند و محیط زیست ارائه نمودند وی گفت : بیش از 200هزار متر مکعب پسماند وجود دارد که بدلیل سنگینی و هزینه بردار بودن تاکنون اقدامی برای رفع آن صورت نگرفته و شرایط آن به حالت اضطرار رسیده و باید راهکار مناسب برای آن تعیین کرد.

تواهن معاون عمرانی استانداری نیز با اشاره به کارهای انجام شده برای پسماند شهرک چرمشهرگفت : در جلسات مختلف شورای اداری استان و شهرستان این موضوع بحث شده و سازمان همیاری شهرداری موظف به اجرای طرح شده و تا 6 ماه زمان برای شروع بکار تصفیه خانه نیاز می باشد. ولی برای کوتاه مدت محل مناسبی در نظر گرفته شده که دپو پسماندها انجام خواهد شد.

در ادامه جلسه، مشکلات تخصیص ارز به واحدهای تولیدی با حضور نمایندگان بانک مرکزی و اعضای اتاق بازرگانی و بخش خصصی برگزارشد.

عیدیان مشاور و قائم مقام دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گزارشی از وضعیت صادرات و واردات استان و کشور ارائه و کاهش تولید ، خدشه دار شدن اشتغال ، بیکاری، خسارت به تولید کنندگان ، کاهش درجه اطمینان به دستگاههای دولت را از آفات پیش روی دانست.
*نبود دستور العمل منسجم و خطای طراحی دلیل اصلی مشکلات ثبت سفارش است

صادقی رئیس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان تهران درگزارشی به تشریح وضعیت ثبت سفارشات در چند ماهه اخیر پرداخت و گفت : مشکلات ثبت سفارش در دو ایستگاه وارد شده یکی در دستگاههای تخصصی مثل وزارت صنعت، معدن وتجارت، جهاد کشاورزی و بهداست و درمان است ، بر اساس ابلاغیه ها مقرر شد این دستگاهها نسبت به کنترل ارز مورد نیاز وارد کنندگان اقدام کنند. این کنترل ، بدون وجود دستور العمل منسجم و با سرعت انجام شد از آنجائیکه این مراجعات بیشتر مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت بود بیشترین مشکلات هم دراین وزارتخانه ظهور و بروز پیدا کرد.

دبیرستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: علت این اتفاقات نبود دستورالعمل مدون و خطا در طراحی موضوع بود.خطای اول حضور همه متقاضیان به استان تهران بوده و خطای دوم کنار گذاشتن بانکهای اطلاعاتی موجود بود که کارشناسان دفتر تخصصی در وزارت متبوع موظف بودند مجددا نسبت به ارزیابی و تایید صلاحیت متقاضی اقدام کنند که خطای استراتژیکی در فرایند بود. این مشکلات در جلسه ای با وزیر وقت مطرح و مقررشد که ثبت سفارش کالا مجددا به استان ها واگذار شود.

صادقی در ادامه گفت : استان تهران 70درصد ثبت سفارش های کشور را انجام می دهد و در این کارتجربه کافی داریم و حدود 1000نفر ارباب رجوع را پذیرش می کردیم اما با وضعیت فقط مشکلات از وزارت متبوع به سمت استان خواهد آمد.
رئیس سازمان تاکید کرد: ما آماده پذیرش کار ثبت سفارش از وزارت صنعت، معدن وتجارت هستیم و فرایند آن را بگونه ای تنظیم کرده ایم که بدون حضور ارباب رجوع و در کمترین زمان ممکن کار صورت گیرد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 14 آبان 1397
  • ساعت 11
  • توسط صنعت و معدن استان
  • تعداد بازدید 67