تاریخ : دوشنبه 14 آبان 1397
کد 61977

کاهش 6هزارتومانی قیمت گوشت گوسفندی با توزیع روزانه 60تن گوشت قرمز منجمد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران از کاهش 6هزارتومانی قیمت گوشت گوسفندی به دنبال اجرای طرح توزیع گوشت قرمز منجمد خبر داد و گفت: روند توزیع روزانه 50تا 60تن گوشت قرمز نیز تا پایان سال ادامه خواهد داشت
رضا سالمی در گفت و گو با روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از توزیع بیش از 4هزارتن گوشت قرمز منجمد خبر داد و گفت: از ابتدای طرح توزیع گوشت منجمد تا پایان مهرماه امسال 3565تن گوشت قرمز منجمد که عمدتا از کشور برزیل وارد شده بود، توزیع شد.
وی تصریح کرد: 12هزارتن موجودی کل کشور بود که 4هزار و 200تن سهمیه استان تهران و البرز شد.
سالمی با اعلام جزئیات روند توزیع گفت: 4135تن از این سهمیه تا پایان مهرماه توزیع شد که 570 تن آن از طریق البرز و 175تن نیز توسط اتکا پخش شد.
وی ادامه داد: 3390تن نیز در استان تهران توزیع شد که شامل تعاونى ادارات، بیمارستان ها، مباشرین جهاد، دانشگاه ها، فروشگاههاى زنجيره اى، هیآت مذهبى ، صنوف، مراكز نظامی و انتظامی و میادین میوه و تره بار مى باشد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران افزود: از ابتدای آبان ماه نیز 812تن توزیع شده است که روند توزیع روزانه 50تا 60تن گوشت قرمز نیز تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال 180هزارتن واردات گوشت خواهیم داشت که تا مردادماه امسال 52هزارتن آن به کشور وارد شده است.
سالمی با اشاره به تاثیر این طرح بر بازار گفت: گوشت منجمد یک کالای تعزیراتی بوده و قیمت مصوب آن هرکیلوگرم 29هزارتومان است اما به دنبال اجرای این طرح کاهش قیمت گوشت گرم در بازار را تا 6هزارتومان شاهد هستیم.
وی درخصوص واردات گوشت گرم نیز اظهار داشت: گوشت گرم گوسفندی به میزان 120تن از برزیل واردات داشتیم که با قيمت مصوب درحال توزيع است.
سالمی، ذخایر مرغ و تخم مرغ را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: هم اکنون مشکلی در بازار این دومحصول وجود ندارد و به میزان کافی در انبارها موجود است.
وی در مورد تمهیدات این شرکت برای جلوگیری از مشکل نوسان قیمت مرغ و تخم مرغ که بر اثر آنفولانزا در سال گذشته اتفاق افتاد، گفت: درحال انعقاد قرارداد با دو زنجیره تولید مرغ کشور برای موجودی بعدی هستیم.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 14 آبان 1397
  • ساعت 08
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 73