تاریخ : دوشنبه 7 آبان 1397
کد 61759

بیش از ۱۰۰ موکب در ۵ مسیر منتهی به حرم عبدالعظیم حسنی(ع) مستقر شده است

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان ری با اشاره به برگزاری آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) گفت: به‌منظور رفاه حال زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ۱۰۰ موکب در ۵ مسیر منتهی به حرم مستقر است.
مجتبی خانجانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در برگزاری آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: با توجه به استقبال فراوان مردم از مراسم پیاده‌روی روز اربعین امکانات و منابع شهر پاسخگوی جمعیت نیست.

وی بیان کرد: در سال گذشته بیش از یک ‌میلیون نفر در قالب مراسم پیاده‌روی اربعین وارد شهرستان ری شدند و دستگاه‌های امنیتی زحمات فراوانی را متحمل شدند.

جانشین ستاد اربعین شهرستان ری ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت‌ گرفته امسال شاهد حضور جمعیت بیشتری در مراسم پیاده‌روی اربعین هستیم از این‌ رو برای پوشش مناسب مراسم حدود 100 موکب دارای مجوز در مسیر پیاده‌روی مستقر می‌شوند.

خانجانی با اشاره به مسیرهای ورودی به شهرستان ری افزود: مسیر نخست از میدان امام حسین(ع) با عبور از خیابان فدائیان اسلام، مسیر دوم از امام‌زاده حسن(ع) با عبور از خیابان شهید رجائی، مسیر سوم از خیابان نواب با عبور از شهید رجائی و فدائیان اسلام، مسیر چهارم از ورامین و مسیر پنجم از کهریزک و باقرشهر به‌سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر اینکه در روز اربعین امکان مرخصی برای هیچ‌ یک از دستگاه‌های مسئول در برگزاری مراسم پیاده‌روی وجود ندارد گفت: در روز اربعین مدارس، مساجد و ادارات در مسیر راهپیمایی باید در اختیار مردم باشد.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان ری با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری که اجماع بزرگ مسلمانان در مسیر نجف و کربلا برای نمایش وحدت و انسجام است بیان کرد: قطعاً این حرکت در شهرستان ری نیز بسیار قابل توجه است.
 
آلبوم تصاویربیش از ۱۰۰ موکب در ۵ مسیر منتهی به حرم عبدالعظیم حسنی(ع) مستقر شده است

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 7 آبان 1397
  • ساعت 04
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 49
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری