تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397
کد 61200

بخشدار گلستان: روستاها در حوزه تولید و صنایع دستی حرف اول را می‌زنند

بخشدار بخش گلستان در نخستین نشست هفته فرهنگی در این بخش گفت: روستاها در حوزه تولید، کارآفرینی و صنایع دستی همیشه حرف اول را می‌زنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، نخستین نشست هفته فرهنگی بخش گلستان با حضور رضا طاهرخانی بخشدار گلستان، آبکار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان، دهیاران بخش گلستان و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی در محل سالن جلسات بخشداری گلستان برگزار شد.

رضا طاهرخانی اظهار داشت: روستاها به دلیل داشتن صفا و صمیمیت خاص جزو پایه‌های اصلی تمام جوامع به شمار می‌روند و ریشه اصلی صفات خوب بشری در شهرها نظیر ساده زیستی، صداقت و راست گویی از روستاها نشأت گرفته است.

 وی با تاکید بر این‌که روستاها در حوزه تولید، کارآفرینی و صنایع دستی همیشه حرف اول را می زنند، عنوان کرد: حراست از روستاها در بحث تولید و بافت فرهنگی از وظایف دولت‌ها می باشد که مطمئناً دولت دهم و یازدهم در این زمینه گام‌های مثبتی برداشته است که از جمله آن‌ها می توان به اعطا وام‌های اشتغال با بهره یک درصد برای کارآفرینی روستائیان که برای جلوگیری از مهاجرت جوانان روستا اشاره کرد.

طاهرخانی با اشاره به برنامه‌های هفته فرهنگی در بخش گلستان، گفت: از برنامه‌های خوبی که می‌توانیم در روستاها در هفته فرهنگی شهرستان بهارستان داشته باشیم می‌توان به برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی، جشنواره‌های غذاهای سنتی، لباس محلی، صنایع دستی و همچنین کارگاه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مساجد روستاها اشاره کرد.

در ادامه این نشست، دهیاران روستاهای ریه و امامزاده باقر (ع) به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پیرامون برگزاری هفته فرهنگی در بخش گلستان پرداختند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 مهر 1397
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 738
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری بهارستان