تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397
کد 60895

اقدام خیّرین پرسود و زوال ناپذیر است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: خیرین با خداوند تجارت می کنند و تجارت آنها پرسود و زوال ناپذیر است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، رضوان حکیم زاده در آئین افتتاح سه باب مدرسه خیّری در شهرستان پیشوا گفت: خیرین مصداق آیه "انعمت علیهم" هستند؛ نعمت این نیست که اشخاص فقط پول داشته باشند؛ کسانی صاحب نعمت هستند که از رزقی که خداوند به آنها داده بهترین استفاده را می برند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آیات قرآن کریم افزود: خداوند مومنان را با هم مقایسه می کند و آنان که می نشینند با کسانی که جهاد می کنند مساوی نیستند.

حکیم زاده اظهار کرد: شاید با دید ظاهری تصور کنیم که تجارت پرسود تجارتی است که همه سود آن به جیب یک شخص برود ولی خداوند با نشانه هایی که در قرآن آورده بیان می کند که بهترین تجارت را افرادی می کنند که کتاب خدا را می خوانند، نماز را برپا می دارند و از آنچه به آنها داده شده پنهانی و آشکار انفاق می کنند که این گونه تجارت زوال پذیر نیست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: خیرین باید خداوند را شاکر باشند که جزو بندگان برگزیده خداوند هستند که نعمت قناعت و استفاده درست از نعمت به آنها عطا شده است. 

وی افزود: همه دانش آموزانی که به مدارس می آیند باقیات و صالحاتی برای خیرین مدرسه ساز است و  دست های پرتوان و ذهن های باز آنان و تلاش های خیرین باعث می شود تا خداوند بهترین ها برای سرزمین اسلامی مان رقم بزند.

حکیم زاده حضور پرشور مسئولان در مراسم افتتاحیه سه مدرسه خیری در پیشوا ذا نشان از آن دانست که حوزه آموزش و پرورش اولویت اول را در شهرستان پیشوا دارد.

وی در پایان متذکر شد: اگر خواهان جامعه ای باشیم که نیروی انتظامی کار کمتری  در آن داشته باشد، راه آن از کلاس های درس و تربیت صحیح است تا این مهم تحقق یابد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 18 مهر 1397
  • ساعت 12
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 44
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا