تاریخ : سه شنبه 17 مهر 1397
کد 60807

40 هزار ویزای رایگان برای موکب داران صادر می شود

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از صدور 40 هزار ویزای رایگان برای موکب دارن پیاده روی اربعین حسینی برای عزیمت به کشور عراق خبر داد.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، مسعود شوشتری شامگاه چهارشنبه در همایش بزرگ موکب داران مستقر در عتبات عالیات در حرم عبدالعظیم (ع) اظهار داشت: موکب داران کشور در هفت کمیته اسکان و مشارکت های مردمی، حمل و نقل، اعزام، بهداشت و درمان، هماهنگی، تبلیغات و کمیته امنیت و خدمات کنسولی تقسیم بندی شده اند.
وی یادآور شد: ویزاهای رایگان به صورت دقیق بین تمامی استان های کشور تقسیم بندی شده است.
شوشتری با اشاره به اینکه موکب داران برای حمل وسایل خود از 2 مرز شلمچه و مهران تردد می کنند، افزود: مرز چذابه مختص تردد زائران است و ورود کالا از این مرز به کشور عراق ممنوع می شود.
وی ادامه داد: زائران کشورهای هند، پاکستان و ترکیه نیز از مرز شلمچه می توانند وارد خاک کشور عراق شوند.
شوشتری با بیان اینکه در مسیر نجف اشرف به کربلا روزانه چهار میلیون و 500 هزار بسته غذایی در سه وعده پخت خواهد شد، افزود: ساماندهی و اسکان خیل عظیم زائران فقط در سایه همکاری و همدلی موکب داران موثر می شود.
به گزارش ایرنا، همزمان با روز اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان؛ همه ساله بیش از 20 میلیون شیعه و دلبسته خاندان عصمت و طهارت (ع) در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق شرکت می کنند که حدود 2 میلیون نفر از آنان ایرانی هستند.
همایش بزرگ موکب داران مستقر در عتبات عالیات شامگاه چهارشنبه با حضور مقیمی استاندار تهران، شوشتری جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، فرمانداران و مدیران کل استانداری استان تهران، و جمعی از موکب داران تهران در عتبات عالیات در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 17 مهر 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 58
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری