تاریخ : شنبه 14 مهر 1397
کد 60680

نوسازی ناوگان فرسوده با اولویت اتوبوس‌های گازسوز در پایتخت اجرایی می‌شود

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به لزوم نوسازی ناوگان فرسوده گفت: نوسازی ناوگان فرسوده با اولویت اتوبوس‌های گازسوز در تهران اجرایی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،یدالله صادقی امروز در جلسه کارگروه آلودگی هوا با اشاره به نوسازی ناوگان فرسوده اظهار داشت: طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با سازمان توسعه و گسترش صنایع ایران است و سهمی که برای اتوبوس‌های شهری قائل شده بیشتر متعلق به اتوبوس‌های گازسوز در تهران است.

وی بیان کرد: جهت تخصیص سهم بیشتر به تهران به ویژه برای اتوبوس‌های گازسوز نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات انجام شده و 5 هزار اتوبوس پیشنهاد شده که در مورد تخصیص سهم بیشتر موافقت شده ولی در مورد تعداد منتظر اعلام نتیجه هستیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به رعایت اصول محیط زیستی افزود: سازمان استاندارد و محیط زیست برای تولید خودروها الزامات قانونی دارند و همکاری‌های لازم جهت ارتقاء تولید خودروهای داخلی مدنظر است.

صادقی تصریح کرد: طرح نوسازی ناوگان و بازسازی خودروهای فرسوده با دو رویکرد دنبال می‌شود که نخستین هدف تحقق اهداف محیط زیستی است تا ضمن رعایت اصول زیست محیطی آلودگی هوا کاهش پیدا کند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: هدف دیگر ایجاد تحول در اقتصاد و پویایی صنعت خودرو است چرا که صنعت خودرو صنعت پیشرویی است که می‌توان تولیداتی داشت که  خروجی آن منجر به ارتقای وضعیت زیست محیطی شود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 14 مهر 1397
  • ساعت 15
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 79