جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 21 شهريور 1397
کد 59797

توزيع ١٢٠ تن گوشت با هدف تعادل بخشي به قيمت بازار در استان تهران

معاون هماهنگی اقتصادی استاندار تهران با اشاره به تأمین گوشت تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان تهران گفت: ۱۲۰ تن گوشت که یارانه‌ دولت برای استان تهران است با هدف تعادل‌بخشی در قیمت وارد بازار می‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،محمد امامی امین امروز در جلسه تنطیم بازار با اشاره به جامعه هدف فروشگاه‌های زنجیره‌ای اظهار داشت: جامعه هدف فروشگاه‌های زنجیره‌ای قبلاً 15 درصد بوده که اکنون به 25 درصد رسیده است.

 

وی بیان کرد: باید جامعه هدف فروشگاه‌های زنجیره‌ای را افزایش داد و آن‌ها را تأمین کرد چرا که مردمی که به فروشگاه‌های زنجیره‌ای مراجعه می‌کنند قصد احتکار ندارند؛ از این‌رو نیاز تنظیم بازاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید تأمین شود.

معاون هماهنگی اقتصادی استاندار تهران ادامه داد: 120 تا 130 تن گوشت به استان تهران وارد می‌شود که باید نیاز فروشگاه‌های زنجیره‌ای تأمین شود، استان تهران 14 میلیون جمعیت دارد که اگر شرایط تأمین به درستی انجام شود نقش مؤثری در تعیین قیمت دارد.

تأمین نیاز تهران مانع از افزایش قیمت در کشور می‌شود

امامی امین با اشاره به نقش تهران در تعیین قیمت‌ها تأکید کرد: منشأ افزایش قیمت‌ها تهران است؛ بنابراین وقتی نیاز تهران تأمین شود هیچ قیمتی افزایش پیدا نمی‌کند اما در صورت افزایش قیمت‌ها در تهران، این موضوع به سایر استان‌ها نیز سرایت پیدا می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت تعیین سهمیه گوشت استان تهران گفت: عرضه گوشت در استان تهران کم شده که به سایر استان‌ها انتقال داده می‌شود این در حالی است که گوشت استان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین تره‌بار توزیع می‌شود و سوپرمارکت‌ها جز برنامه نیستند که با مشخص کردن تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای تکلیف 120 تن گوشت وارد شده به استان مشخص می‌شود.

مشکلی برای تأمین گوشت منجمد در استان وجود ندارد

معاون هماهنگی اقتصادی استاندار تهران اظهار داشت: مشکلی برای تأمین گوشت منجمد نداریم، در زمینه گوشت سفید شرایط قدری ایده‌آل شده، البته نیاز است که در زمینه گوشت قرمز ورود پیدا کنیم، 120 تن گوشت استان باید در خود استان توزیع شود و نباید به اسم استان تهران به سایر استان‌ها انتقال داده شود؛ چراکه این مقدار یارانه دولت برای استان است تا اثرگذاری آن در سایر استان‌ها مشاهده شود.

امامی امین با بیان اینکه گوشت باید به دست مصرف‌کننده برسد خاطرنشان کرد: باید دست دلالان را از بازار گوشت کوتاه کرد و ناظران تا 2 هفته آینده نظارت دقیق داشته باشند تا بازار گوشت سبک ساماندهی شود و آرامش به جامعه بازگردد.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 21 شهريور 1397
  • ساعت 16
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 78