جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 21 شهريور 1397
کد 59755

شهرستان بهارستان مرکز تولید کیف و کفش استان تهران می‌شود

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: بهارستان هیچ سند فرادستی ندارد و برای نخستین بار است این شهرستان دارای برنامه می شود، این در حالیست که احداث استادیوم ۵ هزار نفری، ایجاد پایتخت کیف و کفش تهران همراه با احداث گلخانه مدرن و ایجاد فاضلاب شهری از مهمترین برنامه‌ها در سند توسعه و پیشران‌ها تعریف شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان ، شهرام عدالتی، در جلسه تدوین سند توسعه شهرستان بهارستان گفت: این شهرستان ۶۴ کیلومتر مربع مساحت دارد. این شهرستان جزء فضاهای غیر رسمی ساخته شده در دهه‌های گذشته است که دارای ۲ بخش گلستان و بوستان و ۳ شهر گلستان و نسیم شهر و صالحیه و ۴ دهستان و ۷ آبادی است.
 
وی افزود: جمعیت این شهرستان ۵۳۶ هزار نفر با نرخ رشد ۲.۵ درصد از سال ۹۰ تا ۹۵ نشان می دهد که باید برای این شهر برنامه ریزی حرفه ای انجام داد. متاسفانه بهارستان همچنان جمعیت پذیر است و نسیم شهر با جمعیت ۲۰۰ هزارنفر شهر بزرگ شهرستان بهارستان را تشکیل می دهد. آمارها نشان می دهد بیشترین تراکم جمعیت را در بهارستان داریم که در هر کیلومتر مربع ۸۳۸۰ نفر زندگی می‌کنند.
 عدالتی اظهار کرد: بهارستان تنها شهرستانی است که سهم اشتغال آن در بخش صنعت بیش از ۵۰ درصد است. این نشان می دهد که بخش زیادی از شاغلان در بهارستان خارج از بهارستان زندگی می کنند و خطر ورود مهاجر پذیری بیشتر است، در حالی که سهم اشتغال در خدمات ۴۳ درصد و کشاورزی یک درصد است.
وی ادامه داد: بهارستان هیچ سند فرادستی ندارد و برای نخستین بار است این شهرستان دارای برنامه می شود، این در حالیست که احداث استادیوم ۵ هزار نفری، ایجاد پایتخت کیف و کفش تهران همراه با احداث گلخانه مدرن و ایجاد فاضلاب شهری از مهمترین برنامه‌ها در سند توسعه و پیشران‌ها تعریف شده است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 21 شهريور 1397
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 92
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری بهارستان