جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 20 شهريور 1397
کد 59729

شهرک صنعتی شهرستان اسلامشهر باید هرچه سریعتر احداث شود

استاندار تهران گفت: شهرستان اسلامشهر از ظرفیت و پتانسیل بالایی در حوزه مختلف صنعتی، تولیدی و کشاورزی برخوردار است و باید شهرک صنعتی مصوب این شهرستان هرچه سریعتر احداث و راه اندازی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمدحسین مقیمی که در جلسه بررسی رفع مشکلات تولیدکنندگان شهرستان اسلامشهر که با حضور مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد سخن می گفت، ضمن تسلیت فرا رسیدن دهه محرم گفت: مسایل و مشکلات تولیدکنندگان و صاحبان صنایع اسلامشهر در این جلسه احصاء شد که حل آنها با جدیت در دستور کار خواهد بود.

وی با بیان اینکه وضعیت ایده آل ما این است که تولید کنندگان وقتشان را در ادارات سپری نکنند افزود: مسئولان شهرستان باید خودشان به واحدهای تولیدی و صنعتی مراجعه کرده و در جهت رفع مسائل و مشکلاتشان قدم بردارند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در اسلامشهر وجود دارد فعالیت تعدادی از کارخانجات وکارگاه‌های تولیدی و صنعتی است که پساب خود را وارد رودخانه سالور می‌کنند که نمی‌توان به راحتی آن را تصفیه کرد.

وی با اشاره به سرانه بیش از حد مصرف آب در استان تهران تصریح کرد: در استان 37 درصد منابع آبی در بخش شُرب استفاده می‌شود در حالی که در سایر استان‌ها 4 تا 5 درصد به مصارف خانگی می‌رسد.

استاندار تهران افزود: نشست زمین در تهران غیرقابل تحمل است و راهکار اصلی آن جایگزین کردن کشت‌های کم مصرف آب به جای کشاورزی سنتی و افزایش کشت گلخانه‌ای است که ضمن افزایش تولید سبب صرفه‌جویی در مصرف آب نیز می‌شود.

مقیمی ادامه داد: ما در شرایط جنگ اقتصادی کشور و محدودیت خرید و فروش و واردات و صادرات قرار داریم که باید تولید محصولات کشاورزی در چنین شرایطی از روش‌های نوین آبیاری و روش کشت گلخانه‌ای استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت جوان از ما توقع دارند که زمینه اشتغال و فعالیت را برای آن‌ها فراهم سازیم، چرخ صنعت، کشاورزی، خدمات وگردشگری باید همگی مکمل یکدیگرند و هیچ‌کدام بر دیگری ارجحیت ندارد لذا همه با بهره‌گیری از امکانات شهرستان حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم.

همچنین در ادامه این جلسه مسعود مرسلپور سرپرست فرمانداری اسلامشهر نیز در سخنانی ضمن قدردانی از حضور استاندار تهران در اسلامشهر و بازدید از تعدادی از مجموعه های صنعتی و تولیدی شهرستان گفت: مواردی که از سوی فعالان صنعتی و تولیدی شهرستان مطرح شد بویژه مواردی که مرتبط با شهرداری ها، آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و اداره کار و تعاون است تا رفع نهایی توسط فرمانداری پیگیری خواهد شد.

گفتنی است در این نشست که با حضور جمعی از تولید کنندگان و صاحبان صنایع و مشاغل تولیدی برگزار شد، تعدادی از حاضرین  مسائل و مشکلات خود را در بخش‌های مختلف بیان نموده و خواستار رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان شدند.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 شهريور 1397
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 180
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسلامشهر