جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 17 شهريور 1397
کد 59565

ساخت و سازهای بخش مرکزی"ری" زیر ذره بین بازرسان بخشداری هستند

۱۵ مورد تخریب ساخت و ساز غیر مجاز، در حریم روستاهای تابعه بخش مرکزی ری با دستور مقام قضایی و با حضور معاون فرماندار ری،بخشدار مرکزی ری،دهیاران، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، نماینده دستگاه قضایی و کارشناسان اداره های برق و آب منطقه صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی ری؛ فاطمه فکوریان بخشدار مرکزی ری در حاشیه این عملیات اظهار داشت: به منظور حفظ اراضی کشاورزی ، ۲ و نیم هکتار از اراضی روستاهای امین آباد، غنی آباد و اسلام آباد سیمان تهران رفع تصرف شده است.
وی تصریح کرد: در این تخریب ها، مقداری مشروبات الکلی و ماده مخدر کشت شده "گراس" کشف و توسط نیروی انتظامی ثبت و ضبط شد. فکوریان افزود: استخر و قهوه خانه نیز در تعدادی از این زمین ها ساخته شده بود که همگی تخریب شدند.
وی ادامه داد: تعدادی از این اراضی بعد از ساخت غیرمجاز تبدیل به محل انبار ضایعات و زباله تبدیل شده بود که این امر سلامت مردم را نیز تهدید میکرد.
وی تاکید کرد: افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و خرید دارند، حتماً از دستگاه‌های مربوطه استعلام کنند و بعد اقدام به خرید نمایند.
فکوریان با تاکید بر اینکه هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز و تغییر کاربری زمین های کشاورزی ممنوع بوده و با متخلفان طبق قانون برخورد می شود افزود: تمامی ساخت و سازهای موجود در بخش مرکزی زیر ذره بین بازرسان بخشداری قرار دارند و با هرگونه ساخت و ساز بدون مجوز مربوطه در حوزه بخش مرکزی برخورد قانونی خواهد شد.
وی با هشدار به متخلفان در زمینه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و سازهای غیر مجاز افزود: اراضی کشاورزی شهرستان ری از مرغوب‌ترین زمین‌ها و از ارکان اصلی تامین غذای جامعه و بخشی از محیط زیست است و تبدیل آنها به کارکردهایی به غیر از کشاورزی، لطمات جبران ناپذیری به ثروت ملی کشور وارد می‌کند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 17 شهريور 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 87
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری