Aa
دوشنبه 4 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 30 مرداد 1397
کد 58782

عزم جدی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در راه اندازی دوباره واحدهای نیمه فعال

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به وجود 15هزار واحد صنایع و خدماتی کشاورزی در سطح استان اظهار داشت: کمتر از هزار واحد از این تعدا غیرفعال و نیمه فعال است که در تلاشیم تا با عزم جدی این واحدها را به چرخه تولید بازگردانیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، محمد امامی امین معاون استاندار، ذوالفقاری ریاست سازمان و برخی مسئولان استانی و شهرستانی از کشتارگاه درحال احداث ترشیزی بازدید کرد.
ذوالفقاری با بیان اینکه یکی از کشورهای واردکننده گوشت هستیم، گفت: 31هزارتن گوشت قرمز دراستان تهران تولید می شود که ایجاد صنایع بعد از تولید می تواند از نظر کمی و کیفی ضامن تولید باشد.
وی افزود: 15هزار واحد صنایع و خدمات کشاورزی در استان تهران داریم که از این میزان کمتر از هزار واحد غیرفعال و نیمه فعال است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تاکید کرد: در تلاشیم تا با عزم جدی این واحدها را به چرخه تولید بازگردانیم.
ترشیزی مالک طرح بااشاره به مشکل دریافت تسهیلات از سوی بانک گفت: درصورت حل این مشکل، قول می دهم فاز اول این کشتارگاه دردهه فجرامسال راه اندازی شود؛ واحد بسته بندی کشتارگاه تا 540 نفر اشتغال زایی را به همراه خواهد داشت که به کارگیری 60 نیرو از روستاهای اطراف ازجمله قمی آباد و قلعه نو را تعهد می دهم.
وی ادامه داد: این کشتارگاه که در تجزیه دنبه و پلاسمای خون برای تهیه پودر خون و سایر مصارف نیز فعال خواهد بود، امکان تبدیل به بزرگترین کشتارگاه خاورمیانه را دارد.
معاون امور اقتصادی استانداری تهران نیز با اشاره به حمایت ویژه استاندار تهران از بخش تولید، پیشنهاد داد تا این پروژه در کارگروه رفع موانع تولید استانداری طرح و مشکل آن در حضور استاندار بررسی شود.
هم چنین کشتارگاه فول مکانیزه و مدرن ماکیان الوان به عنوان خط تولید مرغی که کمترین میزان ضایعات را دارد مورد بازدید قرار گرفت.
امامی امین هم چنین از دو واحد بسته بندی لباس بیمارستانی و پیت روغن نباتی واقع در شهرک صنفی ولیعصر بازدید کرد و گفت : ضرورت توسعه بازاریابی و تبلیغات صنعتگران برای افزایش بازار بسیار اهمیت دارد؛ چراکه بسیاری از شرکت ها و تولیدات داخلی قابلیت رقابت خارجی دارند و نیاز است به موضوع تبلیغات برای جذب خریدار داخلی توجه شود.
عرب باقری، یکی از مدیران شهرک گفت: شهرک صنفی ولیعصر با هدف جمع آوری صنوف مزاحم شهرری و تجمیع این واحدها و استقرار ۱۲۰۰ کارگاه تاسیس شده که تاکنون ۱۵۰ واحد تکمیل شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در بخشی از سفر بک روزه خود به ری از مرکز خدمات قلعه نو بازدید و بر تهیه و تامین تجهیزات لازم این مرکز تاکید کرد.
به گفته نعیمی فر، رئیس مرکز جهاد کشاورزی قلعه نو در این بخش واحدهای گاوداری بامجموع 5هزار و 300راس گاو شیری و تولید روزانه 200لیترشیر همچنین واحدهای مرغداری، مزارع غلات و... استقرار دارند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 مرداد 1397
  • ساعت 08
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 19