تاریخ : شنبه 20 مرداد 1397
کد 58358

استاندار تهران:هدف از ممنوعيت تردد كاميون ها و اتوبوس هاي فاقد معاينه فني كاهش آلوگي هوا است

استاندار تهران گفت: سهم استان تهران در برخورداري از اتوبوس ها و كاميون هاي جديد در طرح نوسازي بايد لحاظ شود.
 
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،استاندار تهران در جلسه كارگروه كاهش آلودگي هواي استان تهران با اشاره به اينكه لازم است پليس راهور روزانه و شبانه در برخورد با كاميون هاي فرسوده و فاقد معاينه فني و آلاينده جريمه صادر كند گفت: كاميون ها و اتوبوس هايي كه در سطح شهر تردد مي كنند در سامانه شهرداري ثبت می شوند و در صورت مشاهده تردد خودروهاي سنگين باري و مسافري فاقد معاينه فني و شناسه،متوقف شوند.
 
وي با بيان اينكه تردد خودروهاي مسافر بر و باربر در تهران با شهرداري تهران است و اتوبوس ها براي حمل و نقل نياز به تاييد شهرداري تهران دارند عنوان كرد:٧٠ درصد آلودگي تهران مربوط به اتوبوس ها و كاميون هاي گازوئيلي است و حدود سه هزار اتوبوس آلاينده در تهران مربوط به شركت واحد است و بايد از تردد خودروهاي فاقد معاينه فني و فرسوده ممانعت شود.
 
استاندار تهران با بيان اينكه توقف حركت كاميون ها و اتوبوس هاي فرسوده عملياتي است عنوان كرد: موضوع اصلي با اجراي اين طرح ،تعللي است كه در جابجايي مسافران توسط اتوبوس ها و حمل بار از طريق كاميون ها پيش مي آيد و هدف اصلي كاهش آلودگي هواست و نبايد هم جريمه اعمال شود و هم شاهد عدم كاهش آلودگي هوا در تهران باشيم.
 
مقيمي در اين جلسه گفت: سهم استان تهران در برخورداري از اتوبوس ها و كاميون هاي جديد در طرح نوسازي بايد لحاظ شود و نياز است وزارت صنعت معدن و تجارت در راستاي نوسازي ناوگان استان تهران توجه ويژه كند.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه زمستان امسال با برنامه ریزی های انجام شده باید بهتر از سال های گذشته از آلودگی عبور کنیم افزود: تا آبان ماه امسال مقدمات زیرساخت ها باید فراهم شود و تولیدکنندگان خودروها،و واردکنندگان اتوبوس ها و کامیون ها باید همراهی کنند تا امسال زمستانی با حداقل آلایندگی داشته باشیم.
 
گفتنی است؛در پایان جلسه با دستور استاندار تهران مقرر شد؛ كارگروهي متشكل از محيط زيست، شهرداري تهران،پليس راهور در تهران و  فرمانداري،محيط زيست و شهرداري در شهرستان هاي استان تهران ساز و كار عملياتي اجراي طرح ممانعت از تردد كاميون ها و اتوبوس هاي فاقدمعاينه فني را بررسي كنند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 20 مرداد 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 70