تاریخ : شنبه 20 مرداد 1397
کد 58328

اصالت اصلاح طلبی در بیان حرف دل مردم و پیگیری مشکلات آنهاست

فرماندار پیشوا گفت: اصالت اصلاح طلبی در بیان حرف دل مردم و پیگیری مشکلات است و اگر سیاست ورزی ما حلال مشکلات مردم نباشد، تفکر اصلاح طلبانه کارساز نخواهد بود و خط و مشی سیاسی ما هم باید خدمت به مردم باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در دیدار با جمعی از اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید شهرستان پیشوا، محبت آنان را مایه برکت، پشتوانه و دلگرمی دانست و گفت: به واسطه فکر نزدیکی که با هم داریم احساس مودت و قرابت خوبی میان ما حاکم است و نزدیکی انسان ها به واسطه فکر بیش از نزدیکی به واسطه نسبت های خویشاوندی است.

وی برخی دغدغه های اصلاح طلبان در حوزه های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را جزو برنامه های کاری خود در پیشوا عنوان کرد و گفت: اگر سیاست ورزی ما حلال مشکلات مردم نباشد، تفکر اصلاح طلبانه ما ارزشی نداشته و کارساز نخواهد بود.

عباسی اظهار کرد: اگر در مورد مسئله ای صرفاً صحبت کنیم ولی در میدان عمل وارد نشویم، مشکلی از مردم حل نخواهد شد و راه به جایی نخواهیم برد.

فرماندار شهرستان پیشوا اصالت اصلاح طلبی را در بیان حرف دل مردم دانست و اظهار کرد:  شرایط کشور به گونه ای است که باید در مورد اقتصاد، معیشت و مشکلات کوچک و بزرگ مردم و راه های برون رفت از آنها صحبت و چاره اندیشی کنیم و فرصت خوبی است تا با حضور در میدان عملیات و با ارائه خدمات، تفکرمان را به مردم عرضه کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به خدمات گذشتگان و وجود برخی مشکلات، سطح مطالبات مردم پیشوا افزایش یافته و برای اینکه تفکر اصلاح طلبی را در شهرستان نهادینه کنید باید آن را با کار و تلاش اجرا و به همگان معرفی نمایید.

فرماندار شهرستان پیشوا خطاب به اصلاح طلبان حاضر در جلسه گفت: انتظار دارم به همین شیوه و با بیانی ساده آنچه در ذهنتان و در راستای توسعه شهرستان و پیشبرد اهداف نظام است در اختیار ما قرار دهید و ما نیز فضا را برای این منظور آماده می کنیم و در این میان از نظرات همه طیف ها و جریان ها بهره خواهیم برد.

عباسی راه اندازی مجمع مشورتی، شورای مشاوران جوان، شورای سیاستگذاری شهرستان، نهادسازی،  فعال سازی بانوان و شورای اطلاع رسانی را از جمله برنامه های خود در شهرستان پیشوا عنوان کرد.

وی گفت: امروزه عمده فعالان سیاسی از جمله اصلاح طلبان به این بلوغ فکری و پختگی رسیده‌اند که عرصه را تک صدایی و یک بعدی نمی خواهند و خواهان حضور رقبای سیاسی خود هستند تا به یک گفتمان مشترک برسند و بتوانند نیازهای اساسی شهرستان را شناسایی و راه های برون رفت از آن را بررسی کنند.  

فرماندار شهرستان پیشوا فرصت خدمت به مردم را کوتاه و گذرا دانست و اضافه کرد: در نظر داریم با همراهی همه کسانی که دل در گروی رشد و بالندگی شهرستان پیشوا دارند، زندگی را به کام مردم شیرین کنیم.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی اصلاح طلبان شهرستان گفت: برخی از مسائل مانند اقتصاد کلان مربوط به معیشت مردم چندان در ید اختیار ما نیست و متاثر از سطح کلان کشور است اما در زمینه عمران منطقه و تامین نیازها از جمله شاداب سازی، راه اندازی سامانه های نشاط اجتماعی و ارتقای زیبایی های بصری ورود پیدا کرده و از آن استقبال می کنیم و در این مسیر با بهره گیری از طرح ها و ایده های دیگر نقاط کشور، آن را بومی سازی و در پیشوا به مرحله اجرا می رسانیم.  

عباسی با اشاره به مقوله آسیب های اجتماعی گفت: شهرداری با همکاری دفتر امام جمعه و سپاه پاسداران اقداماتی را در زمینه شاداب سازی انجام داده و با تقویت این روند به دنبال برگزاری المپیاد فرهنگی،ورزشی در شهر و روستاهای شهرستان پیشوا هستیم.

وی با تاکید بر لزوم نهادسازی در پیشوا گفت: فضا برای فعالیت همه گروه ها و جریان ها باز است و همه می توانند  در این میدان حضور یافته و با ایجاد رقابت و فعال کردن تشکل های مختلف زیست محیطی  فرهنگی، آموزشی، مشاوره ای و ... پویایی را به جامعه تزریق کنند.  

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه مؤمن به اجرای سیاست های دولت هستم، اظهار کرد: اولین وظیفه فرماندار اجرای سیاست های عمومی دولت است و در این راستا از همه ظرفیت و پتانسیل افراد و گروه ها در شهرستان نهایت بهره را خواهیم برد.

متعهد هستم که صادقانه و دلسوزانه مشکلات مردم را پیگیری کنم
عباسی گفت: هیچ وعده و وعیدی نمی دهم ولی متعهد هستم که صادقانه و دلسوزانه مشکلات مردم در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی اقتصادی، آموزشی، علمی و... با استفاده از داشته ها و پتانسیل های شهرستان و استان پیگیری کنم.

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: اکنون عرصه کار مهیاست که عرصه بسیار بزرگ و خطیری است؛ مردم توقعات زیادی دارند و اگر بخواهیم از عهده آنها بر بیاییم لازم است تا هم خودمان احساس مسئولیت کنیم و هم در دیگران احساس وظیفه و تکلیف را به وجود آوریم تا در مسیر تحقق خواسته های عمومی مردم عزم و اراده جمعی و همگرایی به وجود آید.

بر اساس این گزارش، در دیدار اصلاح طلبان و حامیان دولت شهرستان پیشوا با حسین عباسی فرماندار این شهرستان، مسائل فرهنگی و اجتماعی، مشکلات راه آهن و حمل و نقل عمومی، نبود بیمارستان، خانه فرهنگ و فرهنگسرا، فقدان سالن مناسب برای اجرای برنامه های شهرستانی، سنگ اندازی برخی ادارات در انجام امور مردم، عدم وجود پایانه صادراتی و صنایع تبدیلی، مشکلات مسکن مهر مددجویان بهزیستی، چهره نازیبای شهری به واسطه وجود وانت بارها، غائب بودن عنصر گفتگو و استفاده از تنبیه به جای فرهنگ سازی  از جمله مشکلات موجود عنوان شد.

حاضران در این نشست خواهان حمایت از مخترعین، راه اندازی تشکل های مختلف با تشویق و ترغیب جوانان، رشد اقتصادی با دعوت از مقامات و حمایت از سرمایه گذاران، افزایش نشاط جمعی، لزوم بهره گیری از بخش خصوصی، گفتمان مشترک، یک‌صدا شدن و اتحاد عمومی برای ارتقای سطح خدمات و حل مشکلات، راه اندازی کتابخانه مرکزی در فرمانداری و بهینه سازی سیستم های آبیاری و تشویق تولیدکنندگان به استفاده از این سیستم ها شدند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 20 مرداد 1397
  • ساعت 07
  • توسط فرمانداری پیشوا قاسمی
  • تعداد بازدید 47
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا