تاریخ : پنجشنبه 18 مرداد 1397
کد 58298

«مسکن مهر» و «ترافیک» دو معضل بزرگ پردیس

شهردار پردیس طی نشستی با مسئولان کشوری، استانی و شهرستان از «مسکن مهر» و «ترافیک» بعنوان دو معضل بزرگ این شهر یاد کرد و از آغاز احداث مسیر کمربندی شمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس، کورش گلریز در نخستین نشست هم اندیشی شوراهای اسلامی شهر، شهرداران و دهیاران شهرستان که با حضور خانم دکتر مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، احمد تواهن معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا توسلی امام جمعه شهرستان، حسینعلی سلیمانی فر رئیس شورای اسلامی شهرستان و عضو شورای اسلامی شهر پردیس، دیگر اعضای شورای اسلامی شهر پردیس، مرتضی حیدری فرماندار شهرستان و ... برگزار شد، اظهار داشت: دو مشکل اصلی شهر پردیس مسائل ناشی از طرح های مسکن مهر و ترافیک شهری است.

توریسم، راهی برای کسب درآمدهای پایدار در پردیس

وی در ادامه به ارائه گزارشی از اهم اقدامات شهرداری پردیس طی سالیان اخیر پرداخت و گفت: یکی از مهمترین سیاست های کاری پیش روی شهرداری پردیس در سایه حمایت های شورای اسلامی شهر، توسعه صنعت توریسم به منظور جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی، ایجاد درآمدهای پایدار و رونق اقتصاد شهری با اجرای طرح هایی نظیر پروژه بزرگ «بام پردیس» است.

وی ادامه داد: پروژه بام پردیس با بیش از 20 فرصت سرمایه گذاری در ارتفاعات شمالی این شهر طی فاز نخست مراحل مقدماتی احداث خود را سپری می کند و در صورت افتتاح و بهره برداری می تواند بعنوان یکی از نقاط هدف گردشگری شاخص استان تهران مطرح شود.

این مقام مسئول از منطقه «رود دره جوزک» شهر پردیس بعنوان دیگر فضای دارای قابلیت توسعه گردشگری این شهر نام برد و از اجرای طرح های مقدماتی در آن توسط شهرداری پردیس خبر داد.

خدمات رسانی به نواحی کارگاهی در سال «حمایت از کالای ایرانی»

گلریز در ادامه از اجرای طرح های عمرانی و خدماتی در نواحی کارگاهی شهر پردیس خبر داد و گفت: سال جاری با دوراندیشی رهبر فرزانه انقلاب به شعار «حمایت از کالای ایرانی» مزین شده است.

شهردار پردیس تصریح کرد: از این رو، مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس از ابتدای سال جاری تا کنون و در راستای تحقق این شعار، بیش از 20 طرح عمرانی و خدماتی را در نواحی کارگاهی سیاهسنگ و خرمدشت اجرا کرد.

وی اضافه کرد: بدین ترتیب، علاوه بر کمک به ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری، صنعتگران با سهولت بیشتری به امر تولید و کارآفرینی می پردازند.

اجرای کمربند سبز در پردیس

این مقام مسئول از توسعه و نگهداری فضای سبز شهری بعنوان دیگر برنامه پیش روی شهرداری پردیس یاد کرد و گفت: شاخص ترین برنامه شهرداری پردیس در سرفصل توسعه فضای سبز، تداوم اجرای طرح کمربند سبز این شهر است.

گلریز تصریح کرد: این پروژه بزرگ که از سالیان گذشته آغاز شده، با لحاظ مباحثی همچون اعتبارات مالی شهرداری، و همچنین ذخایر تامین آب ادامه می یابد.

تلاش برای روانسازی ترافیک شهری

شهردار پردیس همچنین از اجرای طرح های مختلف عمرانی برای بهبود شرایط ترافیکی شهر خبر داد و گفت: مدیریت شهری پردیس طی یک پیش بینی کارشناسی از افزایش جمعیت و در نتیجه افزایش حجم ترافیک، دو طرح کمربندی شمالی و جنوبی را در دستور کار خود قرار داد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس، طرح کمربندی شمالی سال گذشته با عنوان بلوار شهید چمران اجرا و به بهره برداری رسید و پروژه کمربندی جنوبی نیز مراحل احداث خود را آغاز کرده است.

توسعه اماکن ورزشی در دستور کار شهرداری پردیس

 این مقام مسئول، توسعه ورزش و ناهنجاری های اجتماعی را دو مولفه عکس یکدیگر دانست و گفت: مدیریت شهری اختصاص اعتبار به توسعه فضاهای ورزشی را نه تنها صرف هزینه نمی داند بلکه آن را یک سرمایه گذاری پرسود برای سلامت جسمی و روحی همه اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان تلقی می کند.

گلریز تصریح کرد: بر همین اساس، زمین فوتبال چمن در فاز یک و پایین دست ساختمان فرمانداری احداث شد و در حال حاضر علاقه مندان به این رشته پرطرفدار و مهیج در رده های مختلف سنی مشغول تمرین در آن هستند.

شهردار پردیس بیان داشت: همچنین طرح تکمیل چند پروژه ورزشی نیمه کاره در سطح شهر از سوی شورای اسلامی شهر پردیس و اداره ورزش و جوانان در دست مذاکره و بررسی است که در صورت حصول توافق کامل، صورت اجرایی به خود می گیرد.

تخصیص بودجه مناسب برای مناطق روستایی حریم

وی پیرامون وضعیت خدمات رسانی به مناطق حریم شهر پردیس یادآور شد: مدیریت شهری پردیس در بودجه سال جاری برای مناطق حریم اعتبارات مناسبی را در نظر گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: بر همین اساس، در روزهای نخست سال 97 طی درخواست استعلام از فرمانداری شهرستان، مناطق نیازمند به طرح های عمرانی و خدماتی اولویت بندی شد و در حال حاضر این پروژه ها در بخش های مختلف در دست اجراست.

گلریز افزود: مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس خدمات رسانی به همه شهروندان به ویژه اهالی مناطق روستایی حریم را افتخاری بزرگ برای خود می داند و آماده ارائه خدمات به این عزیزان است.

حرکت پردیس به سمت و سوی شهر هوشمند

وی از حرکت این شهر به سمت و سوی شهر هوشمند خبر داد و گفت: تبدیل شهر پردیس به یک شهر هوشمند از سالیان گذشته آغاز شده و همچنان مورد پیگیری است.

شهردار پردیس ادامه داد: فاز های یک و دو این پروژه در قالب اجرای طرح پایش شهری مراحل پایانی خود را سپری می کند و سایر امور نیز در آینده محقق می شود.

لزوم بازنگری در طرح جامع شهری

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم بازنگری در طرح جامع شهری پردیس اظهار داشت: پردیس با توجه به احداث و تحویل تدریجی واحدهای مسکن مهر در حال افزایش چشمگیر جمعیت است.

گلریز تصریح کرد: از این رو، باید از همین امروز در اندیشه خدمات رسانی شایسته به این جمعیت و جلوگیری از ورود خلل به امور رفاهی شهروندان آینده بود.

به گفته این مقام مسئول، یکی از راهکارهای تحقق این هدف بازنگری در طرح جامع شهری است که جلسات مستمر و به صورت هفتگی با مسئولان ذیربط در این حوزه در حال برگزاری است تا مشکلات به حداقل ممکن کاهش یابد.     

شهردار پردیس در پایان از ایجاد تحولی بزرگ در بحث سرمایه گذاری در این شهر خبر داد و گفت: از دیگر مسائل مدنظر شهرداری پردیس جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در سرفصل های مختلف عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی و ... است.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 18 مرداد 1397
  • ساعت 10
  • توسط شهرداری پردیس
  • تعداد بازدید 64