تاریخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397
کد 58290

استاندار تهران در جمع احزاب و گروه های سیاسی:

روحيه اوايل انقلاب را در شرایط جنگ اقتصادی زنده نگه داريم/هر ساعتی از شبانه روز پذیرای نظرات احزاب و گروه های سیاسی هستیم

استاندار تهران گفت: همانطور که در جنگ تحمیلی همه مردم به میدان آمدند،امروز هم با همفکری نسبت به حل مشکلات اقتصادی قدم بر می داریم و پیروز جنگ اقتصادی خواهیم بود زیرا شرایط امروز کشور بهتر از دوران جنگ تحمیلی است و امروز بايد روحيه اوايل انقلاب را در خود زنده نگه داريم

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمدحسین مقیمی عصر امروز 17 مردادماه در نشست با احزاب و گروه های سیاسی با اشاره به نگاه دولت تدبیر و امید نسبت به احزاب گفت: دولت ابتدا خانه احزاب را راه اندازی کرد و امروز شاهدیم که جلسات دولت با احزاب منظم تشکیل می شود.

وی در ادامه با مقایسه دو دوره مشکلات اقتصادی کشور و کاهش ارزش پول، یکی در سال های 90 تا 92 و دیگری در ماه های اخیر گفت: فرق عمده این دو دوره در شفاف سازی بود. در سال های 90 تا 92 آثار کاهش ارزش پول در دولت نشان داده نشد و با عدم شفافیت مواجه بودیم.

استاندار تهران ادامه داد: در 21 فروردین ماه امسال قیمت ارز 4200 تومان اعلام شد و تصمیم دولت به طور گسترده اطلاع رسانی شد.یک ماه پس از این تصمیم از سوی دولت اعلام شد خودروهایی وارد کشور شده است که مراحل طبیعی واردات را طی نکرده است . اینها نشان دهنده نقش موثر احزاب و گروه های سیاسی در کشور است که همه توانسته اند نظر خود را بیان کنند.

 

مقیمی با بیان اینکه احزاب نقش مهمی در ایجاد شفافیت در جامعه دارند عنوان کرد: اینکه رئیس جمهور بسته جدیدی برای کنترل بازار ارز ارائه دادند نشان دهنده پذیرش نظر کارشناسان در جامعه است و احزاب در این میان اثرگذارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برنامه های استانداری تهران در سفر به شهرستان های استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای ورود به استانداری سفر به 16 شهرستان استان تهران را در برنامه ریزی ها قرار دادم و در مرحله نخست در سفر به شهرستان های استان تهران جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان مشترک با کمیته برنامه ریزی شهرستان ها در موضوعات اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی تشکیل شد.

استاندار تهران ادامه داد: در ادامه سفرهای یکروزه ؛دیدار با مردم شهرستان ها  در مسجد جامع ،  جلسه با نخبگان هر شهرستان با حضور علما و اقشار مختلف، نشست با اعضای شوراهای شهر و روستا و در پایان روز نیز جلسه شورای تامین هر شهرستان برگزار شد.

مقیمی با بیان اینکه هر تصمیم در 16 شهرستان استان تهران براساس مصوبات سفر شهرستانی است تاکید کرد: امسال نیز با توجه به شرایط اقتصادی، نیمه نخست سال سفر به شهرستان ها برای بررسی وضعیت اقتصادی و بازدید از صنایع و تاسیسات و سایر بخش های اقتصادی در شهرستان ها برنامه ریزی و اجرا می شود.

 

 

وی ،دور بعدی سفر به 16 شهرستان استان تهران را برای بررسی وضعیت اجتماعی شهرستان ها عنوان کرد و افزود: امسال تصمیم گیری شده است که هر یک از 16 شهرستان استان تهران یک هفته فرهنگی داشته و مسائل فرهنگی در ابعاد مختلف در این یک هفته در شهرستان ها محور قرار می گیرد.

 

استاندار تهران گفت: در استان تهران با مشكلاتی مواجه هستیم آن هم در شرایطی که 52 درصد اقتصاد کشور از طریق تهران با حدود 15 میلیون نفر جمعیت تامین می شود و از نظر صنعتی و کشاورزی، ظرفیت فارغ التحصیلان و برخورداری از 17 هزار واحد صنعتی شرایط مناسبی در استان تهران وجود دارد.

 

مقیمی در ادامه سخنانش در جمع احزاب و گروه های سیاسی با بیان اینکه برای شنیدن سخنان مردم آماده ایم عنوان کرد: در شرایط جنگ اقتصادی علیه کشور قرار داریم،همانطور که در جنگ تحمیلی همه مردم به میدان آمدند،امروز هم با همفکری نسبت به حل مشکلات اقتصادی قدم بر می داریم و پیروز جنگ اقتصادی خواهیم بود زیرا شرایط امروز کشور بهتر از دوران جنگ تحمیلی است و امروز بايدروحيه اوايل انقلاب را در خود زنده نگه داريم.

استاندار تهران در پایان گفت: استان تهران بيشترين نقش را در دفاع در شرايط جنگ اقتصادي دارد و هر ساعتي از شبانه روز احزاب با استاندار، مديران و فرمانداران سخنی داشته باشند نظرات را پذیراییم.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مرداد 1397
  • ساعت 20
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 88