تاریخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397
کد 58282

دوره پنجم شوراهای اسلامی منشأ خدمات ارزشمندی در حوزه روستایی بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری،رضا خدادادی بخشدار بومهن با اشاره به گذشت زمان تاسیس شوراهای خدمات ارزشمندی زمان گذشته شورای دوره پنجم خبرداد.
بخشدار بومهن که در اولین نشست هم اندیشی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران شهرستان سخن می‌گفت، افزود: تا چند روز دیگر اولین سال کاری شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره پنجم خواهد گذشت و اتفاق بزرگی که در سال ۷۸ روی داد و به کالبدهای شهری و روستایی اعتلا بخشید، اکنون در مرحله پویایی قرار دارد.
خدادادی واگذاری بخشی از اختیارات و خدمات دولت به نهاد شورا را یک تصمیم بزرگ مبتنی بر قانون اساسی دانست و تصریح کرد: شوراها در واقع نمایندگانی از بطن جامعه هستند و با تشکیل و پویایی و حرکت رو به جلوی این نهاد، نقش مردم در مدیریت شهری و روستایی بیش از پیش بروز خواهد کرد که این اتفاق مهم از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران است.
بخشدار بومهن وجود برخی مسائل و مشکلات در حوزه قوانین بالادستی اشاره کرد و گفت: با تمام این مشکلات، شوراهای اسلامی خوش درخشیدند و خدمات موثر و کارآمدی را به مردم ارائه کردند و همواره برای حرکت به سوی توسعه پایدار و آبادانی شهر و روستا تلاش کردند.
این مقام مسئول با اشاره به برگزاری این نشست و گردهمایی اعضای شوراهای شهر و روستا، شهرداران و دهیاران افزود: دهیاری ها در روستا یک نهاد کوچک هستند که خدمات و وظایف زیادی را بر عهده دارند و این قبیل جلسات در برقراری تعامل میان سازمانی و توسعه و بهبود خدمات نقش موثری دارد.
گفتنی است اولین نشست هم اندیشی مدیریت شهری و روستایی شهرستان پردیس با حضور نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، مدیران کل استانداری، مرتضی حیدری فرماندار پردیس، تنی چند از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان، دهیاران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به میزبانی روستای کرشت برگزار شد.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مرداد 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 42
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پردیس