تاریخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397
کد 58272

با تكيه بر يافته هاي پژوهشي انجام شد؛بررسي راهكارهاي علمي توانمندسازي اجتماعي منطقه هرندي تهران با حضوراستاندار

طرحي در راستاي بهسازي منطقه هرندي تهران در جلسه ستاد فرهنگي و اجتماعي استانداري تهران ارائه شد.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، جلسه ستاد فرهنگي و اجتماعي استان تهران صبح امروز ١٧ مردادماه به رياست محمدحسين مقيمي استاندار و با حضور شكراله حسن بيگي معاون سياسي و اجتماعي استانداري، سردار يزدي فرمانده سپاه تهران،مروستي مديركل دفتر اجتماعي و فرهنگي استانداري، جمعي از فرمانداران استان و مديران و كارشناسان حوزه آسيب هاي اجتماعي برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه دكتر حسين زاده جامعه شناس و پژوهشگر آسيب هاي اجتماعي گزارشي از پراكنش آسيب ها و چالش هاي اجتماعي در بخش هاي كالبدي،فرهنگي و اجتماعي منطقه هرندي تهران ارائه داد.

وي در اين گزارش ارتقاء سطوح امنيت و نظارت اجتماعي، درآمد منطقه، سلامت جسمي و رواني،كاهش آلودگي ،حمايت هويتي را از راهي هاي افزايش فرصت پايداري منطقه هرندي برشمرد.

در ادامه جلسه؛عيسي فرهادي، فرماندار تهران با اشاره به گزارش ارائه شده گفت:جلسات زيادي با شهرداري ناحيه چهار منطقه ١٢ و ورود سپاه حضرت رسول (ع)براي رسيدگي به وضعيت دروازه غار و پاكسازي منطقه هرندي انجام شده است.

فرماندار تهران با بيان اينكه غربالگري اين منطقه انجام شده است افزود: با توجه به اينكه دروازه غار محلي است كه  آسيب پراكن است و تصميم گيري هماهنگ و هم زمان موجب كاهش آسيب ها در نقاط زيادي از تهران مي شود.

وي بهره مندي از توان طلبه جوان با مأموريت فرهنگ سازي به ويژه در مدارس منطقه هرندي تهران گفت: ارشاد اسلامي بايد به شكل فصلي در اين منطقه وارد شده و كميته امداد نيز مي تواند با تحت پوشش قرار دادن نيازمندان در بهسازي آن منطقه مؤثر باشد.

شهريور ، فرماندار شميرانات نيز با بيان برخي آسيب ها و مشكلات منطقه هرندي تهران پيشنهاد داد؛ برنامه ريزي بوم گردي به ويژه در منطقه ١٢ تهران با بافت سنتي مي تواند در رفع مشكلات اين منطقه مؤثر باشد.


 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مرداد 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 55