تاریخ : شنبه 13 مرداد 1397
کد 58079

ایجاد ۷۴ هکتار گلخانه از ابتدای سال در استان تهران

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: تعهد استان تهران در احداث و نوسازی گلخانه ها در سال جاری به وزارت جهاد کشاورزی ۱۴۵ هکتار است که تاکنون ۷۴هکتار از این میزان محقق شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، ذوالفقاری در هشتاد و چهارمین جلسه ستاد توسعه کشت های گلخانه ای و قارچ سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به رواج گلخانه در استان تهران گفت: مدیران شهرستانی با تلاش و همکاری فرمانداران و نمایندگان مجلس شهرستان ها در جهت رفع موانع موجود بر سر راه توسعه گلخانه ها بیشتر تلاش کنند .

به گفته ذوالفقاری ، تعهد استان تهران در احداث و نوسازی گلخانه ها در سال جاری به وزارت جهاد کشاورزی ۱۴۵ هکتار است که تاکنون ۷۴هکتار از این میزان محقق شده است.

وی بر مراقبت لحظه ای در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان ها تاکید کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در این جلسه با بیان اینکه استان تهران، رتبه نخست کشوری توسعه گلخانه ها را درسال گذشته داشت، بر فعالیت، تلاش و پیگیری برای دستیابی به توفیقات بیشتر تا پایان سال تاکید کرد.

عامری درخصوص طرح های متقاضی سامانه کارا دربخش گلخانه ای گفت: ۱۲۳طرح به مبلغ ۱۶۹میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان معرفی شده به بانک، ۲۶ طرح مصوب بانک به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و ۱۵ طرح عقد قرارداد شده با بانک به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان دربخش طرح های گلخانه و قارچ متقاضی سامانه کارا در استان تهران داریم.

وی به بازدید مدیرکل دفتر امور گلخانه ها ، گیاهان دارویی و قارچ های خوراکی وزارت جهاد کشاورزی و نماینده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و یکی از گلخانه داران از دهکده گل و گیاه پیشوا اشاره کرد و گفت: برتری کشت گلخانه به کشت در فضای باز، نقش گلخانه ها در ارزآوری و همکاری در جذب تسهیلات کارا در این حوزه مورد تاکید قرار گرفت.

عامری با استقبال از طرح ایحاد بازارچه محلی فروش سبزی و صیفی در منطقه ۱۸ تهران گفت: علاوه بر بازارچه، نمایشگاه دائمی گل و گیاه نیز ایجاد خواهد شد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان نیز با تاکید بر اهمیت بازاریابی پیش از تولید گفت: باید از تولید محور بودن فاصله بگیریم و مطالعه بازار و توجیه اقتصادی را از اقدامات آغاز هر طرح و پروژه ای قرار دهیم.

خلیلی از مدیران خواست تا تولیدکنندگان مطرح و علاقمند به حوزه صادرات را برای شرکت در جلسه توجیهی نمایشگاه ایران اکسپو۲۰۱۸ که با حضور ۶۹ کشور مهرماه امسال درشهرآفتاب برگزار خواهد شد، اعلام کنند.

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی سازمان خواستار پیگیری متقاضیان گلخانه برای تشکیل پرونده تکمیل مدارک در بانک شد و گفت: ۲۶میلیارد طرح مصوب در بانک ها داریم که ۵ میلیارد پرداخت شده است که نیازمند پیگیری پرونده ها در بانک ها توسط تمام مدیران است.

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان تهران نیز از فراهم ساختن زیرساخت های لازم حصارگلی از جمله لوله کشی گاز از کنار بزرگراه خبر داد.

مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های تهران، پردیس، رباط کریم، شمیرانات و قرچک باحضور در این جلسه درخصوص توسعه کشت های گلخانه ای و قارچ و جذب تسهیلات مکانیزاسیون در حوزه مدیریتی خود توضیحاتی ارائه دادند.

  • نوشته شده
  • در شنبه 13 مرداد 1397
  • ساعت 12
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 40