Aa
جمعه 13 تير 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 8 مرداد 1397
کد 57763

استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز تخلف است

محمدرضا بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به مشکلات شدید تهران در خصوص ذخائر آبی در زمینه مصرف بیش از حد آب توسط شهرداری تهران برای آبیاری فضای سبز تصریح کرد: اختلاف اساسی با شهرداری تهران داریم. شهرداری تهران ادعا می‌کند که به هیچ عنوان فضای سبز را به وسیله آب آشامیدنی آبیاری نمی‌کند، منتهی بررسی‌های ما نشان می‌دهد که این مسئله وجود دارد.
او ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب چندین مورد را شناسایی و با آن‌ها برخورد کرده است و در آخرین جلسه‌ای که با مدیرعامل سازمان پارک‌ها و بوستان‌ها و معاون خدمات شهری شهرداری تهران برگزار کردیم، قرار شد که شرکت آب منطقه‌ای نقاطی را که از آب آشامیدنی برای آبیاری استفاده می‌شود شناسایی کنند.
بختیاری در پاسخ به این پرسش که در چه نقاطی در تهران از آب آشامیدنی برای آبیاری فضای سبز و انجام خدمات شهرداری استفاده می‌شود، گفت: این نقاط پیش از این بسیار زیاد بود، اما اکنون به صورت پراکنده در جاهای مختلف تهران وجود دارند.
مدیرعامل آبفای استان تهران ادامه داد: در جلسه ای با شهرداری تهران توافق کردیم که در افق ۱۴۱۰ شهرداری تهران فقط می تواند حداکثر ۷۰ میلیون متر مکعب از منابع آب زیرزمینی برداشت کند و موظف است باقی نیاز خود را با استفاده از پساب تصفیه‌خانه‌ها تامین کند.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 8 مرداد 1397
  • ساعت 09
  • توسط اداره کل آبفا استان
  • تعداد بازدید 11