تاریخ : دوشنبه 25 تير 1397
کد 57325

بخشدار مرکزی فیروزکوه، معارفه شد

مراسم تکریم سید علی رحیمی، و وحید شهبازی به عنوان بخشدار مرکزی فیروزکوه، ۲۵ تیر ماه در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه؛ مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه روز دوشنبه در حاشیه مراسم تکریم و معارفه بخشدار مرکزی فیروزکوه اظهار داشت: شهرستان فیروزکوه دارای ظرفیت های بسیار بالا و منحصر بفردی در حوزه های صنعت، کشاورزی، گردشگری و خدمات است که میطلبد مجموعه مدیریت شهرستان در زمینه فعال کردن این ظرفیت ها گام های مثبتی بردارد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت و پویایی روستاهای فیروزکوه افزود: همدلی میان شوراهای اسلامی روستاها نوید دهنده این است که میتوان به طور مناسبی از پتانسیل های موجود بهره برداری کرد.

وی تصریح کرد: اقداماتی که دولت تدبیر و امید با همکاری مجلس شورای اسلامی در طول چند سال اخیر انجام داده است، نشانگر توجه ویژه ای است که به توسعه روستایی شده و تصمیم گیری در مسائل روستاها به خودشان واگذار شده است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: مدیریت امور روستایی به نمایندگان و منتخبین روستاییان منتقل شده است و تصمیم گیری در سطح روستا بر عهده شوراهای اسلامی و دهیاران بوده که  به عنوان مجریان این تصمیمات فعالیت میکنند.

وی تاکید کرد: فرمانداری ها و بخشداری ها وظیفه مهمی در خصوص تصمیمات اتخاذ شده توسط شوراهای اسلامی روستاها ایفا مینمایند و آن این است که مصوبات را با قوانین جاری کشور تطبیق دهند.

یوسفی جمارانی ابراز کرد: امروزه بخش عمده ای از مشکلات روستاییان به دست شوراهای اسلامی روستاها مرتفع شده است و به دنبال ایجاد افق های جدیدی در اشتغال روستایی و توسعه روستاها هستند.

وی افزود: این اقدامات نتیجه بسترسازی دولت و تلاش و همراهی اعضای شوراهای اسلامی روستایی و بخشداران است.

در ادامه این جلسه، رضا آقا علیخانی، مدیر کل تقسیمات کشوری و امور سیاسی و انتخابات استانداری تهران، بیان داشت: شهرستان فیروزکوه یکی از معدود شهرستان های استان تهران است که هیچ مانعی در اجرای پروژه های توسعه پایدار ندارد و بایستی گام های مثبتی برداشته شود.

وی در ادامه اظهار داشت: سیاست های دولت بر این است که از ظرفیت های بی انتهای مردمی استفاده شود. با توجه به اقدامات خوبی که در سطح شهرستان به ویژه روستاها انجام شده است، قطعاً اولویت های مد نظر روستاها و کسانی که در این خطه تلاش میکنند بیش از دیگران تشخیص داده خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به پروژه هایی که در دست اقدام است، انتظار میرود شاهد مهاجرت معکوس به سمت روستاها باشیم؛ اگر در سنوات گذشته این اقدامات صورت میگرفت امروزه شاهد مشکلاتی که با مهاجرت از سمت روستاها به شهرها و حاشیه نشینی خصوصاً در استان تهران مواجه هستیم، نمیشدیم.

وی افزود: در شرایط خطیر امروزی که گریبان گیر کشور شده است، میطلبد وحدت و هم افزایی لازم میان همه ی ارکان های نظام در راستای پاسخگویی به خواسته های بحق مردم صورت پذیرد. امروزه مهم ترین وظیفه مسئولین حضور در میان مردم و پاسخگویی به نیازهای اساسی جامعه است و مهم ترین بخشی که با مردم ارتباط برقرار میکنند، دهیاران و بخشداران هستند.

وی افزود: نظارت بر دستگاه ها،ادارات و دستگاه های خدماتی از وظایف بخشداران است.

آقاعلیخانی تاکید کرد: همه ی آحاد جامعه بایستی دست به دست هم دهند و با مدیریت هزینه ها و رعایت مصرف منابع آب، برق و سایر انرژی ها از این شرایط دشواری که قطعاً آینده ی روشنی پیش روی کشور و نظام خواهد بود، عبور کنیم.

وی افزود: مصرف بی رویه در جامعه، هزینه های کلانی را برای کشور متحمل کرده است که میتوان در بخش های توسعه ای برای نسل های آینده سرمایه گذاری کرد.

مدیر کل تقسیمات کشوری و امور سیاسی و انتخابات استانداری تهران، با اشاره به پتانسیل های گردشگری فیروزکوه خاطر نشان کرد: فرصت گردشگری در  فیروزکوه، یکی از زمینه های استثنایی استان تهران به شمار می آید چرا که هیچ یک از شهرستان های استان به این اندازه ظرفیت صنعت گردشگری را ندارد. بایستی بتوانیم با بسترسازی مناسب از این شرایط در جهت ایجاد اشتغال، جذب سرمایه گذار و توسعه شهرستان استفاده کنیم.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 25 تير 1397
  • ساعت 18
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 264
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری فیروزکوه