تاریخ : پنجشنبه 21 تير 1397
کد 57161

استاندار تهران در جمع صاحبان وفعالین صنایع فیروزکوه خبرداد:

آغاز عملیات اجرایی و تخصیص دو میلیون متر مکعب آب به شهرک صنعتی جدید فیروزکوه

استاندار تهران از آغاز عملیات اجرایی و تخصیص آب مورد نیاز صنایع مستقر در شهرک صنعتی جدید فیروزکوه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران ،محمد حسین مقیمی که در جمع صاحبان صنایع و فعالین اقتصادی شهرک های قدیم وجدید فیروزکوه سخن می گفت،از شروع به کار عملیات اجرایی آب رسانی به شهرک صنعتی جدید فیروزکوه خبرداد و‌گفت:مشکل تأمین و تخصیص آب مورد نیاز شهرک صنعتی جدید فیروزکوه اصلی ترین چالش پیش روی صنایع مستقر در این شهرک است و هم اکنون يك میلیون متر مکعب آب به این واحدها تخصیص داده شده است که با هماهنگی های بعمل آمده مقرر شد میزان سهمیه تخصیص داده شده به این شهرک تا ۲میلیون متر مکعب افزایش یابد .

مقیمی با ذکر این مطلب که میزان سهمیه مورد نیاز آب واحدهای مستقر در شهرک صنعتی جدید فیروزکوه دو و نیم میلیون متر مکعب است از تلاش جدی برای رفع مشکل آب این صنایع خبر داد و ابراز امیدواری کرد:با عنایت به اینکه تصمیم گیری تخصیص این سهمیه باید در سطوح ملی صورت گیرد در حال پیگیری این موضوع هستیم .

وی همچنین با اشاره به کمبود امکانات زیرساختی نظیر برق و سیستم های مخابراتی در شهرک صنعتی جدید فیروزکوه در خصوص صرفه جویی در مصرف برق به صاحبان صنایع توصیه کرد:امسال با کمبود نزولات آسمانی و به تبع آن کمبود آب در پشت سدهای استان مواجه هستیم. و به میزان ۴هزار مگاوات برق کمبود داریم لذابه آن دسته از صاحبان صنایع که نیاز بیش‌تری به مصرف برق دارند توصیه می کنم تا اوایل شهریور شیفت کاری خود را از صبح به شب منتقل کنند.

استاندار تهران کاهش ساعات دستگاه های اجرایی در استان تهران را راهکاری مناسب برای جبران کمبود برق مورد نیاز در استان تهران عنوان کرد و یادآورشد:برای جبران کمبود ۴هزار مگاواتی برق استان راهی جز مدیریت مصرف متصور نیست و تمامی دستگاه های اجرایی استان موظف به اجرای بخشنامه کاهش ساعات اداری هستند .

گفتنی است استاندار تهران و وزیر صنعت معدن و تجارت امروز (۲۱تیر)بمنظور بازدید از یک واحد صنعتی و واحدهای صنعتی مستقر فیروزکوه و نشست با صاحبان صنایع به این شهرستان سفرکردند.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 21 تير 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 99