تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 57108

امام جمعه موقت تهران:ايمان،عمل و سرعت در ارائه خدمت باكيفيت مورد توجه مسئولان باشد

امام جمعه موقت تهران در جلسه مشترك ستاد فرهنگي و اجتماعي ساماندهي آسيب هاي اجتماعي و كارگروه فرهنگي و اجتماعي استان تهران خطاب به مسئولان گفت:در كارتان شتاب كنيد و كار امروز را به فردا نگذاريد امروز وقت عمل سريع است و زمان حرف زدن به تنهايي نيست.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،آيت الله كاظم صديقي در جلسه مشترك ستاد فرهنگي و اجتماعي مديريت و ساماندهي آسيب هاي اجتماعي استان تهران با بيان اينكه مسئولان، امروز با دلسوزي ذاتي و غيرذاتي بيدار شده اند گفت:بايد واقعيات جامعه را درك كرد و هركس مي تواند در سنگر خدمت بنشيند و هركس توان ندارد براي رضاي خدا كنار برود.

وي با اشاره به قواعد قرآني در سعادت بشر افزود: رمز پيروزي وجود پيامبران در دنيا ايمان و اعتقاد بوده است ،پيامبر(ص) به سخنانش باور داشت و قبل از ديگران عمل كننده به آنها  بود.

آيت الله صديقي گفت:پيامبرسيزده سال در مدينه مردم را به باور خدا دعوت كرد .قدرت اصلي  قدرت خداست.براي موفقيت در مديريت  بايد ايمان داشت.

امام جمعه موقت تهران عمل به ايمان را دومين قاعده در رسيدن به سعادت دانست و تصريح كرد:دين، شعار را به تنهايي قبول ندارد به پيامبر دستور داد به مردم بگو اهل عمل باشند،براي اينكه در عمل متعهدانه عمل كنيم خدا هم ما را تشويق كرده است و فرموده خود را رها نبينيد بدانيد كسي بالاي سرتان است. كار كنيد فقط طرح ندهيد و بگذاريد مردم عمل ببينند.

وي قاعده سوم كه خدا در قرآن براي سعادت بشر مطرح كرده شتاب در عمل بيان كرد و گفت:در كارتان شتاب كنيد و كار امروز را به فردا نگذاريد امروز وقت عمل سريع است و زمان حرف زدن به تنهايي نيست.

آيت الله صديقي در ادامه اصول سعادت بشريت در قرآن به سبقت در عمل اشاره كرد و افزود: در عمل سبقت بگيريد ،خط را بشكنيد و پرچم در قله قرار دهيد.

امام جمعه موقت تهران خطاب به مسئولان ؛توجه به كيفيت در عملكرد را قاعده مهم ديگري درسعادت بشر كه قرآن به آن اشاره كرده است ،دانست و عنوان كرد: در توليد كالاي ايراني بايد كيفيت خوب در اختيار قرار داد ،مردم جنس خوب را كنار نمي گذارند كه جنس بي كيفيت بخرند.

وي با اشاره به آيه قرآني تعاونوا علي البر و التقوي تصريح كرد: همكاري اصل ديگري در سعادت بشر است و مسئولان بايد در همه كارهاي سياسي و جناحي انسجام را در نظر بگيرند.

آيت الله صديقي گفت:واعتصموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا  يك محور و يك حرف در كشور بايد باشد هركس از راه مي رسد مدعي نباشد و بدون اتحاد كارها ازپيش نمي روند. 

وي در پايان به مسئولان تاكيد كرد: خدا بر كار خود مسلط است، كنار دردها درمان را ببينيد و به خدا اعتماد كنيد .با اميد، اخلاص،توكل، وحدت و ولايتمداري پيش برويد.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 تير 1397
  • ساعت 09
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 59