تاریخ : سه شنبه 19 تير 1397
کد 57086

استاندار تهران :مدیران کل و فرمانداران زمینه های سرمایه گذاري توسعه فضاهاي آموزشي را فراهم کنند

استاندار تهران افزایش میزان سرانه فضاهای آموزشی در شهر واستان را در گرو گسترش مدارس غیر دولتی دانست و از مدیران کل و فرمانداران خواست تا زمینه های لازم در این خصوص را برای سرمایه گذاران فراهم کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،محمدحسین مقیمی امروز (سه شنبه۱۹تیر)در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان ،زیرساخت های مربوط به آموزش وپرورش در استان تهران را بسیار حداقلی و غیر متناسب با جمعیت استان برشمرد و گفت:در برخی از شهرستان های استان مدارسی با دوشیفت تحصیلی وجود دارند که این وضعیت در سایر استان های کشور مشاهده نمی شود.

مقیمی از لزوم گسترش مدارس غیردولتی و بهره گیری از ظرفیت خیرین مدرسه ساز بعنوان دوراهکار اساسی برای ارتقای میزان فضای آموزشی در شهر و استان تهران یاد کرد و افزود:همه مدیران کل و فرمانداران می بایست مشکلات مربوط به افراد علاقمند به سرمایه گذاری در مدارس غیر دولتی را مرتفع کنند.

وی با اشاره به نقش اثرگذار گسترش مدارس غیر دولتی در تکمیل چرخه آموزشی استان تهران، از برخی قوانین و ضوابط دست وپاگیر ادارات دولتی در راه گسترش این مدارس انتقاد و تصریح کرد:در این راستا همه ادارات دولتی بخصوص سازمان اقتصاد ودارایی و ادارات کل تأمین اجتماعی با پرهیز از اعمال قوانین دست وپاگیر برای علاقمندان سرمایه گذاری در مدارس غیر دولتی مسیر را هموار کنند.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان تهران توسعه و گسترش مدارس غیر دولتی را راهکاری کارشناسی شده برشمرد و ادامه داد:در حال حاضر مدارس غیر دولتی در شهر و استان تهران ۹و۲۰درصد از بار تعلیم و تربیت را به دوش می کشند و باید تلاش کنیم که این بخش با رغبت بیش‌تری در آموزش وپرورش سرمایه گذاری کند.

مقیمی همچنین نظارت و کنترل مستمر بر فعالیت مراکز آموزشی غیردولتی را در افزایش میزان رضایتمندی مردم از این بخش دانست وادامه داد:کنترل و نظارت برعملکرد مدارس ومراکزآموزشی غیردولتی تنهابه موضوع آموزش خلاصه نمی شود بلکه تمامی نیروهای بکارگیری شده در این مجموعه ها می بایست مورد ارزیابی های فنی وتخصصی قرار گیرند.

استاندار تهران گسترش مدارس غیردولتی در استان را زمینه ساز کاهش هزینه های دولت و افزایش نقش تصدی گری مردم در آموزش وپرورش عنوان کرد و یادآورشد:توسعه مراکز ومدارس غیردولتی تاحدچشمگیری می تواند هزینه های دولت در این بخش راکاهش دهد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 19 تير 1397
  • ساعت 18
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 72