تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 56040

آغاز طرح مهارت آموزي در استان تهران

مديركل حمايت وجذب سرمايه گذاري خارجي استانداري تهران از آغاز طرح كارورزي در سطح استان تهران خبرداد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران ،محمدچالويي كه در اولين جلسه كميته مهارت آموزي در محل كار ،سخن مي گفت هدف از اجراي اين طرح را آشنايي كارآموزان با محيط كسب و كار و ايجاد خودباوري درآنها دانست و گفت:اين طرح  طيف سني بين ١٥تا ٢٢سال را شامل مي شود و افرادي كه داراي مدرك ديپلم يا پائين تر هستند مي توانند براي شركت در اين طرح در سامانه اداره كل فني و حرفه اي ثبت نام كنند.

چالويي هدف از اجراي اين طرح را استفاده از ظرفيت هاي بخش خصوصي ذكر كرد و ادامه داد:اجراي اين طرح مي تواند تا حد زيادي به احياءمشاغل بومي وسنتي كمك كند.

وي از كاهش هزينه هاي جذب و بكارگيري نيروهاي فاقد مهارت و استفاده از ظرفيت و توان آموزشي وعملي بنگاه هاي خصوصي به عنوان دو مزيت اجراي اين طرح ياد كرد و افزود:طبق دستورالعمل ابلاغي متقاضيان مهارت آموزي مي بايست حداكثريكسال و حداقل ٨٠ساعت دوره مهارت آموزي را طي كنند و در پايان دوره گواهي نامه معتبر از سازمان فني و حرفه اي دريافت خواهند كرد.

مديركل دفتر جذب وحمايت از سرمايه استانداري تهران همچنين از آغاز به كار اين طرح در برخي شهرستان ها از ارديبهشت سال جاري خبر داد و يادآور شد:اين طرح تاكنون در شهرستان هاي پاكدشت،شميرانات،تهران،اسلامشهر و بهارستان مورد استقبال متقاضيان قرار گرفته است.

وي همچنين در خصوص تعيين سهميه و تدوين برش شهرستاني طرح مهارت آموزي در شهرستان هاي استان گفت:اين طرح در ١٦شهرستان استان تهران اجرا مي شود و به زودي احكام فرمانداران بعنوان رئيس كميته مهارت آموزي شهرستان صادر خواهد شد.

چالويي در خاتمه بابيان مطلب كه اين طرح در بازه زماني يكساله اجرا مي شود و تعداد ٧هزارنفر در اين طرح در استان آموزش مي بينند در خصوص شرايط ثبت نام متقاضيان شركت در طرح مهارت آموزي گفت:داشتن حداكثر ١٨سال سن و تابعيت ايراني براي علاقمندان به شركت در اين طرح الزامي است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • ساعت 18
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 185