تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 56025

عزم استانداری تهران برای تعیین تکلیف پرداخت کامل تسهیلات مشاغل خانگی

جلسه ای به منظور بررسی آخرین وضعیت اعطای تسهیلات مشاغل خانگی در استان تهران به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،سال 96 دولت برای ایجاد طرح پایدار و توسعه محور و در راستای توسعه اشتغال، طرح هایی در قالب طرح تکاپو،تعاون روستایی و کشاورزی ابلاغ کرد. براین اساس کارگروه اشتغال استان تهران به طور مرتب با حضور استاندار برگزار شده است و در کمیته هایی مشخص وظیفه پیگیری اعطای تسهیلات اشتغال و ضرورت همراهی بانک ها در پرداخت تسهیلات به مراجعان تکلیف شده است.

براساس مصوبه دولت 480 میلیارد ریال اعتبار برای تسهیلات مشاغل خانگی در استان تهران اختصاص یافته است.تاکنون برای برنامه پیش بینی شده سال 96 ،2500 طرح توانسته اند تسهیلات خود را در بخش مشاغل خانگی دریافت کنند.

در جلسات گذشته کارگروه اشتغال،استاندار تهران با تاکید بر ضرورت همراهی بانک ها در اعطای همه اعتبارات در نظر گرفته شده برای مشاغل خانگی ، پایان خردادماه به عنوان سقف زمانی تعیین تکلیف طرح های باقیمانده در نظر گرفته شد.

امروز (چهارشنبه 23 خردادماه) جلسه ای به منظور بررسی آخرین وضعیت اعطای تسهیلات مشاغل خانگی در استان تهران به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری برگزار شد.

وی در این جلسه با بیان اینکه پایان هفته آینده آخرین مهلت بانک های عامل پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی برای تعیین تکلیف طرح های باقیمانده است گفت: تکلیفی که دولت در اعطای تسهیلات در راستای توسعه اشتغال به عهده دستگاه ها گذاشته است براساس یک هدفگذاری مشخص شده و همه بانک ها موظفند در تحقق این اهداف دولت را همراهی کنند.

در این جلسه براساس آمار ارائه شده؛
بانک ملی ؛ تاکنون 26 میلیارد و 990 میلیون ریال برای 268 طرح، تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده است.
بانک صادرات نیز از 1694 درخواست، تسهیلات حدود 193 طرح را با اعتبار 18.5 میلیارد ریال پرداخت کرده است .
بانک رفاه نیز برای 1126 طرح 18.5 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
بانک مسکن از 368 طرح مصوب برای پرداخت، تسهیلات 241 طرح با اعتبار 18 میلیارد و 730 میلیون ریال را پرداخت کرده است. 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 84