تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 56018

لزوم نظارت بر جمع‌آوری زکات فطره و توزیع بین نیازمندان

فرماندار شهرستان قرچک تاکید کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) نظارت کامل بر جمع‌آوری زکات فطره و توزیع بین نیازمندان در سطح شهرستان قرچک داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، جلسه کارگروه نظارت بر جمع‌آوری زکات فطره سال 97، به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار و با حضور علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و اعضای جلسه با دستور کار ابلاغ بخشنامه نحوه جمع‌آوری زکات فطره توسط سازمان‌های مردم‌نهاد حمایتی و خیریه‌ها در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان قرچک در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و قدردانی از تلاش‌های مؤسسات خیریه در امدادرسانی به اقشار نیازمند، به دستورالعمل سازمان امور اجتماعی کشور در خصوص نحوه جمع‌آوری زکات فطره در سال 97 اشاره کرد.

وی همچنین بر نظام‌مند شدن فعالیت نهادهای حمایتی دولتی، خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در نحوه امدادرسانی به مستمندان شهرستان تأکید کرد.

فرماندار قرچک تأکید کرد: مؤسسات خیریه شهرستان هر چه سریع‌تر لیست پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره خود را جهت اخذ هولوگرام به کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه نمایند و پایگاه‌هایی که بدون هولوگرام اقدام به جمع‌آوری زکات فطره نمایند توسط نیروی انتظامی جمع‌آوری و با آن‌ها برخورد قانونی صورت می‌پذیرد.

مرسلپور بر لزوم نظارت بر جمع‌آوری زکات فطره و توزیع بین نیازمندان تأکید کرد و افزود: کلیه مؤسسات خیریه شهرستان قرچک پس از جمع‌آوری زکات فطره و توزیع بین نیازمندان، آمار مربوط به جمع‌آوری مبالغ زکات و کفاره فطره را به همراه لیست توزیع آن را ظرف مدت یک هفته به دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه نمایند.

وی تأکید کرد: گشت مشترکی توسط نیروی انتظامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در روز عید سعید فطر جهت نظارت بر نحوه جمع‌آوری زکات فطره توسط مؤسسات خیریه فعال شود و کمیته امداد امام خمینی (ره) مؤسسات غیرمجاز فعال در روز عید سعید فطر را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی نماید.

علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک نیز در این جلسه بر رصد مشکلات خیریه‌ها و رفع آن‌ها تأکید داشته و از مؤسسات خیریه خواستند ضمن تداوم همکاری با کمیته امداد و اداره بهزیستی، در جمع‌آوری زکات فطره طبق دستورالعمل‌های کشوری و استانی عمل نمایند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 91
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قرچک