تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 56011

تشریح برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر در دماوند

برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان دماوند در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تشریح شد.
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند در این جلسه اظهار داشت: موضوع مواد مخدر به یک معضل اجتماعی و فرهنگی در سطح جهان تبدیل شده و بشر علی رغم پیشرفت های گسترده امروزه با اعتیاد و مواد مخدر درگیر است به صورتی که پس از فقر، محیط زیست و تهدیدهای هسته ای، مواد مخدر چهارمین عامل تهدید بشری شناخته می شود.

شاهرخ جهانشاهی  بیان کرد: اقدامات گسترده ای در کشور انجام شده اما همچنان با مشکل مواد مخدر و روانگردان ها مواجه هستیم و این یک موضوع نگران کننده است.

وی افزود: از منظر اجتماعی هم توسعه جرائم و بزهکاری های اجتماعی ارتباط مستقیمی با مصرف مواد مخدر دارد و به عنوان یک آسیب اجتماعی مطرح است.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند کاهش تقاضا را به عنوان راهکار اصلی مبارزه با مواد مخدر دانست و تصریح کرد: کاهش تقاضا با فرهنگ سازی و آموزش های لازم به خصوص در مدارد شکل می گیرد و باید دستگاه های فرهنگی به خصوص آموزش و پرورش توجه خاصی به این موضوع داشته باشند.

جهانشاهی سپس به برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر که از اول تا ششم تیرماه به صورت جهانی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: استفاده از سمن ها در امر مبارزه با موادمخدر، اقدامات آموزشی و فرهنگی توسط اداره بهزیستی، برگزاری مسابقات ورزشی با محوریت اداره ورزش و جوانان از برنامه های این هفته است.وی افزود: برپایی نمایشگاه های مختلف، تشکیل زنجیره انسانی توسط هلال احمر، استفاده از ظرفیت نماز جمعه به منظور آگاه سازی مردم و برگزاری همایش های خانوادگی با موضوع نشاط اجتماعی است که قرار است در این هفته اجرا گردد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • ساعت 09
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 100
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری دماوند