تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 56005

خرید تضمینی گندم به35هزارتن رسید/سن زدگی گندم های استان تهران صفر شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به افزایش کیفیت گندم تولیدی در این استان اعلام کرد برای نخستین بار سن زدگی گندم به حدود صفر رسیده است که افزایش ارزش خوراکی آن را در پی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، رییس سازمان جهادکشاورزی استان از 6سیلوی ذخیره گندم در شهرستان های ورامین، پاکدشت و ری بازدید کرد.
 
ذوالفقاری درحاشیه بازدید از سیلوی کارخانه صنایع آرد ورامین گفت: وضع کیفیت گندم استان تهران امسال در مقایسه با سال های گذشته تفاوت کرده که این نتیجه تلاش های کارشناسان و همکاری کشاورزان بوده است.
 
وی با تاکید بر ادامه روند افزایش کیفی تولید گندم اظهار داشت: هم اکنون قیمت خرید تضمینی گندم در هرکیلوگرم 1300تومان است که با یک افت و بستگی به پاکی آن این مبلغ نیزتغییر می کند.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران سطح زیر کشت گندم در این استان را حدود 40هزارهکتار اعلام کرد وگفت: خرید این محصول از نیمه دوم خرداد آغاز شده است وکشاورزان می توانند محصولات خود را به 12مرکز خرید موجود تحویل دهند.
 
وی اضافه کرد: دراین مراکز خرید تلاش شده است تا بیشترین راحتی برای کشاورز و راننده کامیون ها فراهم شود تا این افراد خیلی معطل نشوند.
 
ذوالفقاری افزود:  تاکنون بیش از 35 هزار تن گندم از کشاورزان استان تهران خریداری شده  و حدود 10 میلیارد ریال نیز به آنها پرداخت شده است.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به پیش بینی خرید بیش از 200 هزار تن گندم از کشاورزان استان گفت: این برآورد ممکن است به علت وقوع طوفان ها وخسارت به مزارع با کاهش 30 تا 40 هزارتنی مواجه شود.
 
ذوالفقاری با بیان اینکه خرید گندم از فروردین تا شهریور در کشور طول می کشد افزود:تاخیر در پرداخت مطالبات موجب شرمند گی ماست اما تلاش می کنیم در یک پروسه چهار ماهه طلب زارعان پرداخت شود.
 
وی تاکید کرد: با وجود مشکلات مالی ، مرتب پیگیر منابع مختلف برای پرداخت سریع مطالبات گندم کاران هستیم .
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خطاب به کشاورزان گفت: شما مطمئن باشید دخل وتصرفی درنحوه و نوبت پرداخت مطالبات صورت نمی گیرد؛ زیرا همه خریدها به ترتیب زمان درسامانه ملی ثبت وبه همین ترتیب نیز پرداخته می شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • ساعت 09
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 125