تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 56002

فرسودگي شبكه، يكي از مهم‌ترين مشكلات شركت برق منطقه‌اي تهران

غلامرضا خوش‌خلق، مديرعامل برق منطقه‌اي تهران: تقريبا 50 درصد شبكه بالاي 20 سال و بخش‌هايي هم بالاي 50 سال عمر دارند، حتي پستي داريم كه 59 سال از زمان بهره‌برداري آن مي‌گذرد كه كم سابقه و نادر است. از اين رو فرسودگي شبكه يكي از مهمترين مشكلات شركت برق منطقه اي تهران است.

به گزارش پايگاه خبري برق منطقه‌اي تهران (تابش)؛ مهندس غلامرضا خوش‌خلق، مديرعامل برق منطقه‌اي تهران طي گفتگويي، فرسودگي شبكه برق تهران را يكي از مهم‌ترين مشكلات شركت برق منطقه‌اي تهران دانست و اظهار داشت: مشتركين تحت پوشش اين شركت 8 ميليون و 200 هزار مشترك در استان‌هاي تهران، البرز و قم هستند كه 25 درصد از مشتركين برق كشور را شامل مي‌شود، با اين اوصاف تقريبا 50 درصد شبكه بالاي 20 سال و بخش‌هايي هم بالاي 50 سال عمر دارند، حتي پستي داريم كه 59 سال از زمان بهره‌برداري آن مي‌گذرد كه كم‌سابقه و نادر است.

 خوش‌خلق با اشاره به برنامه‌هاي شركت برق منطقه‌اي تهران درخصوص تغيير شبكه‌هاي هوايي و زيرزميني توضيح داد: با توجه به اين كه شبكه‌هاي فوق توزيع زميني بسيار قديمي هستند و نياز به بازسازي دارند لازم است كه بخش‌هاي مختلف همچون شهرداري عنايت لازم به اين بخش را داشته باشند.
وي افزود: تهران بسيار پر تردد است و ما براي مرمت و بازسازي كابل‌ها و خطوط انتقال با هزينه، سختي و مشكلات بيشتري نسبت به ديگر شهرها مواجهيم و از آنجا كه در استان تهران با فرسودگي شبكه فوق‌توزيع و انتقال مواجهيم از شهرداري خواهش كرديم تا در زمينه تعويض تجهيزات فرسوده همكاري بيشتري با ما داشته باشد.

خوش‌خلق درباره تلفات برق در تهران نيز گفت: با توجه به اينكه مصرف برق، در تهران بالاست ميزان تلفات برق از ميانگين كشور كه حدود 11 درصد بوده، كمتر است، تصريح كرد: فرسودگي شبكه‌ها ما را نگران كرده كه در زمان پيك ( اوج مصرف برق ) مشكلاتي براي شبكه پيش بيايد.
مديرعامل برق منطقه‌اي تهران در پايان هشدار داد: متوسط عمر تجهيزات شبكه انتقال فوق توزيع در جهان چيزي در حدود 30 سال است درحالي كه تجهيزات و شبكه فوق‌توزيع و انتقال ما در استان تهران بيش از حد متوسط عمر دارد و نيازمند بازسازي و نوسازي است. 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • ساعت 07
  • توسط شرکت برق منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 100