تاریخ : سه شنبه 22 خرداد 1397
کد 55997

همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست:6 ورزشکارملی سفیر محیط زیست شدند

پیش از ظهر امروز و همزمان با چهارمین روز از گرامیداشت هفته محیط زیست با عنوان "محیط زیست ،مردم و تندرستی" طی مراسمی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست تهران و جمعی از ورزشکاران، 6 ورزشکار و قهرمان ملی برای توسعه فرهنگی و هم افزایی اجتماعی ، سفیر محیط زیست شدند.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در این مراسم با اشاره به اینکه به موضوع محیط زیست در کشور كم كاري کرده ایم و همه ما نسبت به محیط زیست مسئولیم، افزود: همه ما به نوعی عضوی از سازمان حفاظت محیط زیست هستیم و این نیست که مسئولیت حفظ محیط زیست فقط بر عهده سازمان مربوطه باشد و همه ما باید در صیانت از آن مشارکت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه همه ما بر کشتی محیط زیست سواریم و اگر هرکدام از ما به آن آسیبی وارد سازد همه غرق خواهیم شد، اظهار داشت:متاسفانه مشکلات عدیده زیست محیطی که در کشور شاهد هستیم بدلیل عدم رعایت مسائل مرتبط با این حوزه است.

گل محمدی ادامه داد: باید به اقدام نمادینی که امروز جهت معرفی ورزشکاران سفیر محیط زیست انجام شد عمق بیشتری داده و این موضوع باید بصورت فرهنگی در بین همه مردم گسترش یابد  تا همه به مسئولیت اجتماعی خود در خصوص محیط زیست عمل نمایند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه در فرهنگ مذهبی ما هم حفظ محیط زیست ریشه داشته و وظیفه دینی و قانونی ماست، اظهار داشت:با توجه به اینکه ورزشکاران و قهرمانان به عنوان الگوی جامعه تاثیر بسزایی در توسعه فرهنگ دارند باید رسالت خود به عنوان سفیر محیط زیست را ابلاغ کنند و از این ظرفیت باید بهره برد.

محمد حسین بازگیر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه از حدود 46 سال قبل روزی با نام روز جهانی محیط زیست نامگذاری شد، افزود: زمانی دنیا به این نتیجه رسید که تنها با توجه به اقتصاد و مسائل اجتماعی بشر به سرانجام درستی نخواهد رسید و حتی اگر مسائل اقتصادی و اجتماعی مساعد باشد باز هم بستر دیگری برای ادامه زندگی لازم است و آن محیط زیست می باشد.

وی با بیان اینکه از سال 1972 تعریف توسعه پایدار شکل گرفت که دارای 3 ضلع اقتصاد ،اجتماع و محیط زیست بود، اظهار داشت: بر  اساس این تعریف نسل حاضر باید از همه منابع سالم جهت استفاده برخوردار باشد بگونه ای که نیاز نسلهای آینده با مشکل مواجه نشود .

بازگیر با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت های اجتماعی موجود در حفظ محیط زیست بهره برد و سازمان حفاظت محیط زیست تنها دبیرخانه حفاظت از محیط زیست در کشور است، گفت: هنرمندان، قهرمانان و ورزشکاران ملی ظرفیت های بزرگی جهت توسعه فرهنگ زیست محیطی در کشور هستند و باید از این ظرفیت در جهت بهبود وضعیت زیست محیطی کشور استفاده کرد.
وی در پایان با بیان اینکه خوشحالیم دستگاه ورزش و جوانان استان دغدغه زیست محیطی داشته و حامی محیط زیست است، تصریح کرد:امروز با افتخار شما را سفیران محیط زیست کشور می نامیم و امیدواریم در جهت حفاظت و صیانت از محیط زیست یاور ما باشید.

گفتنی است، در این مراسم تیمور قیاسی،احمدرضا محمودی،حدیثه جمال،سهیل واحدی،سعید فراهانی نجف آبادی و نگین دادخواه طی احکامی به عنوان سفیران محیط زیست انتخاب شدند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 خرداد 1397
  • ساعت 16
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 72