تاریخ : سه شنبه 22 خرداد 1397
کد 55966

راه اندازی 15 تصفیه خانه در شهرک های صنعتی تهران

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران با تاکید بر اینکه حفظ محیط زیست بخش مهمی از مدیریت هر صنعت است گفت: 15 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی با هزینه بیش از 350 ميليارد ریال به مرحله راه‌اندازی و بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شاهپور قنبری اظهار کرد: ظرفیت تصفیه فاضلاب در شهرک های صنعتی تهران بیش از 36000 مترمکعب در روز است و تاکنون بیش از 90 درصد واحد صنعتی فعال در شهرک‌های صنعتی تحت پوشش تصفیه‌خانه فاضلاب قرار گرفته‌اند.

قنبری با بیان اینکه 34 مدول تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی تابعه استان در مراحل مختلف طراحی, اجرا و بهره‌برداری است، افزود: شركت شهرك هاي صنعتي تهران به دنبال توسعه پایدار و همه‌جانبه است ضمن آنکه بدون حفظ محیط زیست، توسعه هر صنعتی توسعه تک‌بُعدی و ناپایدار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست همراه با توسعه فعالیت های صنعتی بیان کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر از بزرگترین تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی در کشور به حساب می آید. این تصفیه خانه در زمینی به مساحت 34 هكتار احداث شده است.

قنبری ادامه داد: اجرای طرح های پژوهشی برای توسعه تصفیه خانه ها در شهرک های صنعتی تهران از طرح های در دست اقدام است و بررسي، شناسايي و اولويت بندي راهكار هاي پايدار سازي، ارتقاء و خود گردان کردن فعاليت هاي زيست محيطي شهرك ها و نواحي صنعتي، مطالعات امكان سنجي استقرار ايستگاهاي پردازش و بازيافت پسماند، بررسي كيفيت و امكان استفاده مجدد لجن توليدي در تصفيه خانه فاضلاب، بررسي كارآيي انواع فرايندهاي تصفيه فاضلاب و استحصال آب صنعتي از پساب در تصفيه خانه فاضلاب از جمله این طرح های پژوهشی بشمار می رود.

به گفته قنبری، تصفيه خانه شهرك صنعتي چرمشهر و سالاريه در سال 1384  و تصفيه خانه شهرك صنعتي عباس آباد در سال 1386موفق به اخذ لوح تقدير از رياست محترم جمهور و رياست محترم سازمان حفاظت محيط زيست شده اند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 خرداد 1397
  • ساعت 09
  • توسط شرکت شهرک های صنعتی
  • تعداد بازدید 101