سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
کد 55446

عملیات مبارزه با ملخ های کوهاندار در سطح 3هزار هکتار از تاغزارهای ورامین

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین گفت: به منظور مبارزه با ملخ های کوهاندار تاغ، عملیات سم پاشی در سطح 3هزار هکتار از کانون های بحرانی تاغزارهای ورامین به مرحله اجرا درآمده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران احمد فدائی با اعلام این خبر افزود: ایجاد جنگل های دست کاشت تاغ در مناطق ابردژ و آبشور شهرستان ورامین حاصل اقدامات بیابان زدائی از سوی این اداره کل طی چند دهه گذشته است که به میزان قابل توجهی در تثبیت و جلوگیری از فرسایش خاک و حرکت شن های روان نقش داشته است ک با توجه به این مهم مراقبت و نگهداری از این پوشش های ایجاد شده از اولویت های کاری مجموعه منابع طبیعی می باشد.
وی اظهار داشت: با فراهم شدن شرایط اکولوژیکی، آفات و بیماری ها در کنار خشکسالی می توانند تهدیدات جدی برای تاغزارها به شمار آیند که در این صورت ضرورت ایجاب می کند تا با بهره گیری از روش های علمی، تخصصی و دانش روز، اقداماتی از قبیل پیش آگاهی، پیشگیری و کنترل را در زمان مناسب و به نحوی که اثرات سوء برای محیط زیست نداشته باشد علیه آنها به کار بست.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین تأکید کرد: کمبود اعتبارات و عدم امکانات و تجهیزات کافی از مشکلات پیش رو برای مبارزه با این ملخ ها است که امیدواریم با همکاری و مساعدت سایر دستگاه های مرتبط بتوانیم مبارزه را به موقع انجام داده و حتی الامکان از بروز خسارت های وارده جلوگیری کنیم.
اراضی بیابانی شهرستان ورامین حدود 33هزار هکتار وسعت دارد که در جنوب شرق و شرق این شهرستان و در مناطق ابردژ و آبشور واقع شده که تاکنون حدود 11هزار هکتار از این اراضی زیر پوشش عملیات تاغکاری و بیابان زدائی قرار گرفته است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
  • ساعت 10
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 60