تاریخ : پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397
کد 55348

با حضور استاندار تهران برگزار شد:

تقدير از مديران روابط عمومي فرمانداري هاي استان درپنجمين جشنواره ستارگان روابط عمومي

استاندار تهران دقت،سرعت و اقناع افكار عمومي را ويژگي روابط عمومي نوين دانست.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،در آستانه ٢٧ارديبهشت روز ملي ارتباطات و روابط عمومي پنجمين جشنواره ستارگان روابط عمومي با حضور استاندار تهران،مديركل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري،جمعي از مديران روابط عمومي فرمانداري هاي استان ،شماري از اساتيد و فعالين اين عرصه امروز (٢٦ارديبهشت)در محل سالن همايش هاي شهيد مطهري دانشگاه تربيت مدرس برگزار شد.

محمدحسين مقيمي در اين همايش با تبيين نقش و جايگاه روابط عمومي ها بخصوص در دستگاه هاي اجرايي،اين نقش را بسيار كاركردي وتخصصي برشمرد و گفت:در سازمان هایی که خلاقیت و نوآوری یکی از مؤلفه هاي مهم و درخور توجه  محسوب مي شود به گذشته رضایت نداده و همواره با بهره گیری از خلاقيت ونوآوري ،تغییر در نگرش و رفتار را سرلوحه امور خویش می دانند. 

مقيمي از سه عنصر دقت،سرعت و اقناع افكار عمومي بعنوان ويژگي هاي روابط عمومي هاي نوين ياد كرد و ادامه داد:اگر قائل به جايگاه علمي براي روابط عمومي هستيم ،بايد خود را ملزم به استفاده از شيوه هاي نوين اطلاع رساني و به لحظه بدانيم.

وي با ذكر اينكه اساسأ با تغييرات در فنآوري هاي اطلاع رساني ،ذائقه مخاطبين و مردم هم تغيير يافته است ،تصريح كرد:رشد فنآوري بويژه در عرصه ارتباطات باعث شده كه هر روز باحجم عظيمي از مفاهيم علمي در رسته هاي مختلف مواجه شويم و روابط عمومي هم از اين امر مستثني نيست.

استاندار تهران  اشراف همه جانبه و آگاهي از سليقه هاي متفاوت مخاطب را دو ويژگي اساسي براي روابط عمومي هاي موفق برشمرد و تأكيد كرد:امروز انتشار شايعه و يا خبركذب مي تواند جامعه را ملتهب كند و ورود به موقع و به هنگام از سوي روابط عمومي و شكل دادن افكار عمومي در مسيري درست مي تواند اثرگذار باشد.

رئيس شوراي هماهنگي روابط عمومي هاي استان تهران ،روابط عمومي را داراي دو جنبه علمي و مديريتي دانست و گفت:زماني كه روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي بتوانند به واسطه عملكرد خود از نگراني مردم بكاهند در اينصورت توانسته اند جنبه مديريتي روابط عمومي را محقق كنند.

مقيمي در خاتمه استفاده از ابزار و شيوه هاي اطلاع رساني روزآمد را در روابط عمومي هاي دستگاه هاي دولتي بسيار حائز اهميت دانست و تأكيد كرد:دستگاه هاي اجرايي اگر بخواهند با شيوه هاي سنتي اقدامات خود را اطلاع رساني كنند حتمأ شكست خواهند خورد .

گفتني است در پايان اين جشنواره از مديران روابط عمومي فرمانداري هاي استان تهران با اهداي لوح تقدير به دست استاندار تهران تجليل شد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397
  • ساعت 08
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 179