تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 55341

80 مركز تخصصي مشاوره زندگي و قبل ازدواج در استان تهران فعال است

مدیر کل دفتر برنامه ریزی وتوسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:١٨٠مركز تخصصي مشاوره ازدواج در كشور وجود دارد كه ٨٠ مركز در استان تهران مستقر است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان صبح امروز٢٦ ارديبهشت ماه به رياست محمدحسين مقيمي استاندار تهران و با حضور تندگويان معاون وزير ورزش و جوانان در ساماندهي امور جوانان و مديران عضو ستاد برگزار شد.

در اين جلسه ،سيدجوادرضوي، مدیر کل دفتر برنامه ریزی وتوسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گزارشي از آمار ثبت ازدواج و طلاق در كشور و استان تهران در سال ٩٦ ارائه داد.
بر اساس اين گزارش؛ميانگين سن ازدواج در استان تهران در سال ٩٦، براي آقايان ٣١.٢ و خانم ها ٢٧ سال است.

رضوي به آمار تسهيلات ازدواج اعطا شده در سال گذشته اشاره كرد و گفت:سال گذشته به يك ميليون و ١٧٥ هزار و ٢٨٤ متقاضي تسهيلات، وام ازدواج اعطا شد كه ٩١/٠٤ درصد متقاضيان را شامل مي شود و  در استان تهران به ١٣٣ هزار و ٤٥٦ نفر از متقاضيان كه ٩٢/٠٢ درصد متقاضيان است، تسهيلات اعطا شد.

وي به اقدامات وزارت ورزش و جوانان در برنامه هاي كاهش طلاق و ازدواج با برگزاري مشاوره هاي تخصصي ازدواج اشاره كرد. به گفته وي: ١٨٠مركز تخصصي مشاوره ازدواج در كشور وجود دارد كه ٨٠ مركز در استان تهران مستقر است.

فرزانه مروستي،مديركل دفتر اجتماعي و فرهنگي استانداري تهران نيز  برگزاري دوره هاي آموزشي بعد از ازدواج در كليه ادارات استان تهران براي كاركنان را پيشنهاد داد.

گفتني است،در اين جلسه گل محمدي،مديركل ورزش و جوانان استان تهران از اقدامات در دست انجام در بخش ورزش و جوانان پيشنهاداتي ارائه داد؛وي گفت: قرار است با برگزاري مراسمي كمك هاي خيرين براي ساخت مجموعه فرهنگي و ورزشي در منطقه زلزله ديده ثلاث باباجاني كرمانشاه جمع آوري شود.

وي افزود: برنامه اي در راستاي پاكسازي محيط زيست نيز بعد از ماه مبارك رمضان برگزار خواهد شد و با حضور و همكاري دو هزار نفر از جوانان، پاكسازي رودخانه "كن" در راستاي برنامه هاي فرهنگ سازي در تيرماه برگزار خواهد شد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
  • ساعت 14
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 110