تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 55331

مسئولان و مردم بحران آب را جدی بگیرند

فرماندار شهرستان قرچک گفت: مسئولان و مردم بحران آب را مثل سایر بحران‌ها جدی بگیرند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، مسعود مرسل پور در جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک که با محوریت مدیریت بحران آب در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های اخیر در سال 97 نظر کارشناسان این است که این بارش‌ها جبران کم‌آبی نمی‌شود و در حال حاضر در کشور میانگین 37 درصد کمبود آب‌داریم، 20 شهر بزرگ هم با بحران آب مواجه است.

وی افزود: آب در چند پارامتر مهم است در حوزه کشاورزی، زیرساختی، صنعت، مسائل شهری، نوشیدنی و شست شو این پارامترها است، در هر بخشی چه در کشور و چه در دنیا بخواهیم بسنجیم بخشی عمده آب است و حتی بدن هر انسان را 70 درصد آب تشکیل می‌دهد.

فرماندار قرچک گفت: مشکلی بزرگی که در کشور وجود دارد، با آب آشامیدنی ماشین شسته می‌شود و کارهای از این قبیل انجام می‌شود که حتماً باید بستری فراهم شود و از طریق خودمان به دیگران آموزش داده شود.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک اظهار داشت: در کشورهای دیگر آب را به قیمت بالا خریداری می‌کنند، کشورهای عربی و کشورهای تازه به استقلال رفته مرزهای شمالی آب مصرفی خریداری می‌کنند.

مرسل پور تصریح کرد: وقتی انسان تشنه شود، هیچ مایع ای جایگزین آب نمی‌شود، کافی است دو روز در یک‌خانه آب نباشد، دیگر آن خانه جایی برای زندگی کردن نیست، پس بیاییم در درست مصرف کردن آب را در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم.

وی گفت: در شهرستان قرچک سفره‌های زیرزمینی آب به‌شدت افول کرده است، حتی در سال گذشته آخرین چاهی که آب و فاضلاب گزارش داد، یک چاه در طول 190 متر حفرشده بود که در سال‌های گذشته در 15 متری 5 اینچ آب در 24 ساعت استخراج می‌شد.

فرماندار قرچک بیان داشت: افول شدید چاه‌های آب منطقه، چاه آب نوشیدنی که در گردونه ولوله تصفیه می‌شوند و مردم استفاده می‌کنند و سد ماملو ظرفیتی که در سال گذشته داشته است امسال ندارد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک اظهار داشت: ادعا کرده بودند که آب شرب شهرستان قرچک از سد ماملو نیست و آب هم آلوده است، شبکه بهداشت و درمان با کارشناسی که انجام دادند، تأیید کردند که در یک سال آب قرچک هیچ مشکلی نداشته است و تمام موارد بهداشتی در آن رعایت شده است.

مرسل پور گفت: از همه مردم و مسئولان درخواست دارم بحران آب را مثل سایر بحران‌ها و معضلات اجتماعی دیگ جدی بگیرند و اگر مصرف آب مدیریت نشود، بحران آب و مشکل کم‌آبی کشور را تهدید می‌کند.

فرماندار قرچک بابیان اینکه همه باید در کشور مدیریت مصرف آب داشته باشند، افزود: هرکسی که در این جامعه احساس مسئولیت می‌کند و دلش برای مسائل انقلاب، نظام می‌تپد، بایستی در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب، برق، گاز کمک کنند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 113
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قرچک