تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 55326

دستگاه های اجرایی از ظرفیت تشکل های مردم نهاد برای برون سپاری اقدامات بهره ببرند

معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه درصدي از تشکل های مردم نهاد در استان تهران با هزاران عضو فعال هستند گفت: قابليت برون سپاري امور نهادها به تشكل هاي مردم نهاد بسیار بالا است و یکی از راه های اشتغال جوانان هم این نوع برون سپاری است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، محمد مهدي تندگويان، معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ستاد ساماندهی امور جوانان با بيان اينكه استان تهران در همه موضوعات، ابعاد ويژه دارد گفت:آسيب هاي حوزه جوانان به گونه اي است كه به ساير بخش ها سرايت مي كند و لازم است در اين جلسات همه اعضاء دغدغه موضوع جوانان را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مسكن و اشتغال هم موضوع مهمی در برنامه ریزی برای جوانان است تصریح کرد: بررسی فعالیت مراکز مشاوره طلاق در کشور نشان مي دهد با 10 درصد كاهش طلاق مواجه هستیم.

تندگویان گفت: طلاق، آسيبي است كه تبعات بعدي جبران ناپذيري دارد و باید از زمان ها و فرصت هایی که دستگاه ها در اختیار دارند حداکثر استفاده به کار گرفته شود.

به گفته معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان؛ دوران سربازي فرصت مهم و اثرگذاري براي آموزش كنترل عصبانيت و خشونت مردان به عنوان یکی از دلایل طلاق شناخته می شود.

وی ادامه داد: در استان تهران دو هزار تشكل داراي مجوز فعال هستند اما ساختاري براي بهره برداري از اين تشكل ها که داوطلبانه در عرصه های مختلف فعالیت می کنند، نداريم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: تشکل های مردم نهاد در عرصه های مختلف پژوهشی،عمرانی،اجتماعی و بسیاری از بخش ها فعال هستند و می توان از ظرفیت آنها برای اجرای برنامه های تفکیک زباله که سالهاست در شهرداری تهران عنوان می شود استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در وزارت ورزش و جوانان امکانات کافی برای جذب جوانان در ایجاد تشکل های مردم نهاد فراهم است افزود: این ساختار در وزارتخانه فراهم شده است و امکان ثبت فعالیت ها و چتر حمایتی صندوق کارآفرینی امید نیز برای تشکل ها برقرار است.

تندگویان پیشنهاد داد: شهرداري سالانه ٢٠ هزار ميلياردتومان درآمد جذب مي كند كه دربسياري از اقدامات مي تواند برون سپاري کرده و امكان ورود جوانان به فضای اشتغال را فراهم کند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: نیاز است در استان تهران چند خانه جوانان شکل بگیرد و سرای محله ها هم امکانات خوبی برای ارائه خدمت دارند که تشکل ها می توانند از ظرفیت آن استفاده کننند.

وی در پایان پیشنهاد داد: هر نهاد حداقل يك مدير اجرايي جوان به ستادساماندهي امور جوانان معرفي كند و استعلام هاي چهارگانه براي ايجاد تشكل های مردم نهاد رایگان شود.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
  • ساعت 13
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 82