تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 55325

همه دستگاه ها، جلب توجه جوانان به موضوع مشاوره قبل ازدواج را جدي بگيرند

استاندار تهران گفت:اگر مشاوره به موقع و درست توسط افراد متخصص انجام شود اقدامات اشتباه توسط زوجين انجام نمي شود و اگر زوجين آثار طلاق را بدانند به اين منفورترين عمل حلال رو نمي آورد.
 به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،استاندار تهران درجلسه ستاد ساماندهي امور جوانان گفت:به دليل اينكه جوانان آموزش لازم قبل ازدواج نديده اند با ازدواج ناموفق رو به رو مي شوند، راهكار اين ديده شد تا با مشاوره هاي قبل ازدواج اين نقص را رفع كنيم و دوره هايي توسط بهزيستي،دانشگاه علوم پزشكي ،آموزش و پرورش، سازمان هاي مردم نهاد و ورزش و جوانان در حال برگزاري است.
 
وي با بيان اينكه راهكاري بايد پيدا شود كه چه ميزان از زوجين مشاوره قبل از ازدواج را ديده اند تصريح كرد:دقت شود مشاوره هاي ازدواج اثرگذار انجام شود و بايد با همفكري به نتايجي دست يابيم كه چگونه مردم براي استفاده از مشاوره قبل ازدواج متقاعد شوند .
 
كانون فرهنگي و هنري مساجد فضاي خوبي براي راهنمايي و مشاوره جوانان دارد گفت: در ماه مبارك رمضان وعاظ در مساجد مي توانند از اين فرصت براي مشاوره و راهنمايي جوانان به خصوص در موضوع ازدواج حداكثر استفاده را برده و اگر اعتباري نياز باشد تأمين مي كنيم.
 
استاندار تهران در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه تابستان نزديك است و فرصت خوبي براي برنامه ريزي اوقات فراغت دانش آموزان است گفت: يك ميليون و ٢٠٠ هزار جوان در دوران تابستان نيازمند برنامه آموزشي زندگي هستند و برنامه هاي تدارك ديده شده براي اوقات فراغت جوانان فرصت خوبي براي آشنايي آنها با زندگي و متناسب با سن جوانان ، ازدواج است.

وي ادامه داد:آموزش زندگي بهتر بايد از دوران مهد كودك و ابتدايي براي كودكان و نوجوانان برنامه ريزي شود تا در زمان شكل گرفتن شخصيت جوانان با آسيب ها مواجه نشويم.

مقيمي با اشاره به ٦٦ شورايي كه به رياست استاندار بر گزار مي شود عنوان كرد:اگر تصميماتي كه در همه شوراها گرفته مي شود به موقع اجرايي شود شاهد بروز بسياري از مشكلات و آسيبها نخواهيم بود.

استاندار تهران به ضرورت بكارگيري نيروي جوانان و بانوان در دستگاه هاي مختلف اشاره كرد و گفت:بايد در استفاده از مديران از نيروهاي جواني كه در خود مجموعه و سازمان رشد كرده و سلسله مراتب را گذرانده اند بهره برد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 78