تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 55324

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خبر داد: تمدید پرداخت تسهیلات به طرح رونق تولید استان تهران تا یک ماه دیگر

دومین جلسه اعتباری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران،به ریاست استاندار وبا حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی ،رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان و شماری از سرپرستان شعب بانک های استان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران ،در این جلسه محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ،از ادامه پرداخت تسهیلات مربوط به طرح "رونق  تولید" تا پایان خرداد سالجاری خبر داد و گفت:این تسهیلات از محل سهمیه اختصاص داده شده به استان تهران در سال 96 به متقاضیان پرداخت می شود و طبق دستورالعمل بانک مرکزی بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات باموضوع بازسازی ونوسازی به واحدهای صنعتی بالای صدنفر اشتغال  هستند و طبق استعلامات به عمل آمده از بانک مرکزی بانک ها در خصوص پرداخت این تسهیلات به دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی استناد کنند.
امامی امین  پرداخت این  تسهیلات را در راستای اجرای سیاستگذاری های اقتصادی دولت برای ایجاد رونق در واحدهای تولیدی و صنعتی ارزیابی کرد و افزود:این تسهیلات عمدتا با موضوعات بازسازی ونوسازی واحدهای صنعتی و سرمایه درگردش به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
 
وی  همچنین از دستور پیگیری ویژه استاندار بمنظور بررسی و تعیین تکلیف پرونده های متقاضیانی که موفق به دریافت این تسهیلات نشده اند خبر داد و گفت:بر این اساس در سال جدید دو جلسه با مسئولین شعب بانک ها برگزار کردیم ضمن گزارش گیری مرتب از بانک ها ی عامل در خصوص پرونده های ارجاعی به ستاد تسهیل میزان پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها به متقاضیان  را موردبررسی دقیق قرار خواهیم داد.
 
معاون اقتصادی استانداری تهران با بیان این نکته که صرف استتناد به
عودت دادن پپرونده های متقاضیان به دلایلی که بانک ها به آن استناد می کنند برای کارگروه رفع موانع تولید کافی نیست ادامه داد:هر چند که بانک ها تاکنون عملکرد مناسبی در خصوص پرداخت تسهیلات داشته اند اما برای اطمینان از اینکه حقی از متقاضیان دریافت تسهیلات تضییع نشود پرونده های ارجاع شده از بانک ها را مجددا مورد بررسی قرار خواهیم داد.
 
گفتنی است دومین جلسه ستاد تسهیل ورفع موانع تولید استان صبح روز چهارشنبه (26اردیهشت)با دستور "بررسی عملکرد بانک های عامل در طرح تسهیلات رونق تولید" و بررسی مصوبات قبلی با حضور مدیران شعب بانک های استان در دفتر استاندارتهران برگزار شد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
  • ساعت 11
  • توسط محمدرضا طاهرخانی
  • تعداد بازدید 81