تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 55323

مديريت يكپارچه در روستاها يكي از ضروريات رسيدن به اهداف سياست هاي دولت است

بخشدار مرکزی قرچک گفت: ايجاد مديريت يكپارچه در روستاها يكي از ضروريات رسيدن به اهداف توسعه اي و پيشبرد سياست هاي دولت است وهرگونه كارعمراني يا اقدامات مسوولين اجرايي در روستا بدون ايجاد تمركز كاري و هماهنگي بين آنها امكان پذير نخواهد بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، نشست مشترک معصومه پرندوار مدیر كل امور روستايي و شوراهاي استانداري تهران با  حسین عباسی بخشدار، دهیاران و شوراهای قرچک انجام شد.

حسین عباسی بخشدار مرکزی قرچک در این نشست اظهار داشت: جامعه روستایی ضمن ایفای نقش تولید محصولات کشاورزی و دامی، مسئولیت خطیر تولید کالای داخلی را در کشور عهده دار هستند، بنابراین بهره مندی از استعدادها و ظرفیت های متنوع بالقوه روستایی می تواند به عنوان یکی از کارآمدترین ابزارها در تحقق سیاست های دولت باشد.

وی گفت: محصولات متنوع بویژه در زمینه صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستیمعرفی روستاهابا جاذبه های فرهنگی، طبیعی و گردشگری، استعدادهای جوان و کارآفرین، ایجاد ارتباط دو سویه شهر نشینان با روستاییان برقراری ارتباط تجاری بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان با ایجاد تقاضای جدید و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات و تقویت روحیه خودباوری و توانمندی در جامعه روستایی از اهداف صلی دهیاران و شوراها باشد.

بخشدار مرکزی قرچک ايجاد مديريت يكپارچه در روستاها را يكي از ضروريات رسيدن به اهداف توسعه اي و پيشبرد سياست هاي دولت در استان دانست و تأكيد كرد:هرگونه كارعمراني يا اقدامات مسوولين اجرايي در روستا بدون ايجاد تمركز كاري و هماهنگي بين آنها امكان پذير نخواهد بود.

وی با بیان اینکه سیاست گذاری دولت بر هدایت منابع به سمت روستاها در راستای توانمند سازی روستائیان است، اظهار کرد: دولت سعی می کند زمینه را برای استقرار دائمی روستائیان و برنامه ریزی برای جلوگیری از مهاجرت و حتی مهاجرت معکوس فراهم کند.

عباسی در پایان با بیان اینکه فرآوری محصولات روستای توسط زنان، افزود: نگاه به مردم روستا يک نگاه حمايتي به بخش محصولات روستایی به منظور ايجاد ساختار‌هاي صحيح و يك نگاه فرهنگي و اجتماعي براي تكريم و حمايت از زنان و دختراني است كه مركز ثقل فعاليت در روستا هستند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 72
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قرچک