تاریخ : شنبه 22 ارديبهشت 1397
کد 55152

برداشت سالانه ۶۰۰ کیلوگرم زعفران در رباط کریم

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بر برجسته سازی هر شهرستان با یک محصول شاخص تاکید کرد و افزود: زعفران رباط کریم می تواند به عنوان یک برند تولیدات کشاورزی برای این شهرستان مطرح شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، ذوالفقاری  با حضور در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم از نزدیک در جریان روند کاری کارکنان و ارتباط بخش های مختلف سازمان با ارباب رجوع قرار گرفت.
 
مدیر جهاد کشاورزی رباط کریم با بیان اینکه شهرستان رباط کریم ۴هزار و۲۰۰ هکتار باغ دارد گفت: در سال گذشته ۸۰هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به زیرکشت زعفران رفت و تعاونی تخصصی برای زعفران رباط کریم در سال گذشته تشکیل شد که درحال حاضر به دنبال کاشت پیاز زعفران هستیم.

وی ادامه داد: ۶۰۰ کیلوگرم زعفران از اراضی تحت کشت برداشت شد که همه این تولیدات به خراسان رضوی منتقل شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان نیز با اشاره به اشتغال زایی حداقل ۱۰نفر به ازای هر هکتار گلخانه اظهار داشت: پرداخت تسهیلات به طرح های ایجادی، توسعه ای و تکمیلی گلخانه ای تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان بلامانع است؛ بنابراین در جذب سرمایه گذار تلاش کنید.

ذوالفقاری خواستار تسریع در تعیین تکلیف و معرفی پرونده های سامانه کارا شد و افزود: پرداخت تسهیلات ۶ درصدی به متقاضیان و طرح های تاییدشده این سامانه فرصت خوبی است که بتوان طرح های کشاورزی و واحدهای تولیدی را گسترش داد.

وی از تعیین تکلیف یک پرونده باقیمانده از رفع تداخلات این شهرستان تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: با حل ان پرونده، شهرستان رباط کریم به عنوان اولین شهرستانی مطرح خواهد شد که توانسته اختلافات بین بخش دولتی و کشاورزان را حل کند.

توسعه واحدهای تولیدی ماهیان زینتی، زنبورداری در شهرستان، واحدهای دامی با نژادهای آمیخته پربازده و اصلاح شده از سایر تاکیدات ریاست سازمان بود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 ارديبهشت 1397
  • ساعت 09
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 108