دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 9 ارديبهشت 1397
کد 54802

آغاز اجرای پروژه مدیریت چرا در مراتع میان بند شهرستان پردیس

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس از آغاز اجرای پروژه مدیریت چرا و کنترل دام در مراتع میانبند این شهرستان خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران یحیی روستایی با اعلام این خبر افزود: با فرا رسیدن فصل چرا در مراتع میانبند و با هدف بهره برداری اصولی و بهینه از مراتع و جلوگیری از تخریب عرصه های مرتعی پروژه مدیریت چرا و کنترل دام از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری در مراتع میانبند این شهرستان آغاز و تا پانزدهم خردادماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اراضی ملی این شهرستان حدود 20 هزار هکتار است اظهار داشت: از این میزان بیش از 7هزار هکتار آن مراتعی هستند که اقدامات ممیزی مرتع انجام شده و بر اساس ظرفیت چرا برای حدود 2300 واحد دامی پروانه چرا صادر شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس با اشاره به اینکه در این بازه زمانی از ورود دام غیر مجاز جلوگیری خواهد شد تأکید کرد: از آنجائی که این شهرستان مسیر کوچ عشایر از شهرستان های جنوبی استان تهران همچون شهرستان های پاکدشت و ری می باشد، برای جلوگیری از ورود دام غیر مجاز به مراتع این شهرستان اکیپ های کنترل دام در سطح شهرستان تشکیل و با هرگونه تخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397
  • ساعت 09
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 102