دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
کد 54655

تداوم برخورد با آفرود سواران و متعرضین به عرصه های منابع طبیعی

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران گفت: براساس وظیفه ذاتی و سیاست های سازمانی و به منظور حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی برخورد با آفرود سواران متخلف و متعرضین به اراضی ملی با جدیت در دستور کار این یگان قرار داشته و با خاطیان به انفال و عرصه های ملی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران سرهنگ جلیل انزابی زاده به عملکرد گشت های ویژه نوروزی حفاظت از اراضی ملی اشاره و افزود: با هدف کاهش تخلفات و تصرفات غیر قانونی به اراضی ملی در ایام تعطیلات نوروزی و جلوگیری از سودجوئی افراد فرصت طلب، اکیپ های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی در سطح استان تهران با حضور روزانه 50 نفر از عوامل این یگان از 26 اسفند 96 تا 15 فروردین 97 فعالیت داشتند.
وی اظهار داشت: در پی گشت های نوروزی و پایش اراضی ملی در این مدت با 10فقره تخلف به اراضی ملی برخورد قانونی صورت گرفت و در اجرای تبصره ذیل ماده 55 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع 4 هکتار از عرصه های ملی از ید متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شد.
 فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران تصریح کرد: میزان رفع تصرفات انجام شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ تعداد فقره 90 درصد و از لحاظ مساحت 132 درصد افزایش داشته است.
سرهنگ انزابی زاده در ادامه اضافه کرد: در برخورد با آفرود سواران متخلف 9 دستگاه خودروی آفرود و 4 دستگاه موتورسیکلت که عامل تخریب اراضی منابع طبیعی بودند توقیف و مالکان این وسایل برای پیگرد قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
این مقام مسئول همزمان با فرارسیدن فصل بهار و اشتیاق شهروندان و گردشگران به طبیعت گردی توصیه هایی به ایشان داشت و در همین ارتباط یادآور شد: هنگام مراجعه به طبیعت و عرصه های جنگلی و مرتعی ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت مشاهده هرگونه تخریب ، تصرف و آتش سوزی های احتمالی موضوع را از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
استان تهران دارای بیش از 1میلیون و 368 هزار هکتار اراضی ملی است که شامل بیش از 919 هزار هکتار مرتع و بیش از 59 هزار هکتار اراضی جنگلی است.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
  • ساعت 14
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 104